Jorginho wierzy w otrzymanie Złotej Piłki. „Nikt nie wygrał więcej ode mnie”

Jorginho wierzy w otrzymanie Złotej Piłki. „Nikt nie wygrał więcej ode mnie” fot. MDI / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: SportTV

Jorginho uważa, że jest solidnym kandydatem do tegorocznej nagrody Ballon d'Or, ponieważ „nikt nie wygrał w tym sezonie więcej od niego“ - wynika z rozmowy ze SportTV.

Pomocnik na finiszu wspaniałej kampanii wygrał z Włochami na Mistrzostwach Europy. Zwycięstwo to oznacza, że Jorginho zakończył sezon z sukcesami zarówno klubowymi jak i reprezentacyjnymi po tym, jak w maju wraz z Chelsea triumfował w Lidze Mistrzów.

Choć na początku sezonu niewielu uważałoby go za faworyta do otrzymania Złotej Piłki, jego kolekcja trofeów sprawia, że nie można lekceważyć takiej kandydatury. A sam Jorginho twierdzi, że - w zależności od kryteriów - zasługuje na to, by znaleźć się w gronie faworytów.

- Żyjemy dla marzeń - powiedział Jorginho w rozmowie ze SportTV. - Ale będę na tyle szczery: to zależy od kryteriów, które prowadzą do rozdawania takich wyróżnień - dodał.

- Jeśli chodzi o talent, wiem, że nie jestem najlepszy na świecie. Jeśli wybieramy na podstawie tytułów, cóż, nikt nie wygrał więcej ode mnie w tym sezonie. Jak porównałbym siebie do Lionela Messiego, Cristiano Ronaldo czy Neymara? Oni mają zupełnie inne cechy, ale podkreślę raz jeszcze: to zależy od przyjmowanych kryteriów.

Triumf Argentyny w Copa América 2021 oznacza, że Messi znów jest faworytem do zdobycia nagrody, a legenda Barcelony chce ją odebrać po raz ósmy w karierze. Kolega z drużyny Jorginho, N'Golo Kante, był głównym kandydatem po sukcesie Chelsea w Lidze Mistrzów. Jednak Francja odpadła z EURO 2020 w 1/8 finału, co osłabiło nadzieje pomocnika na zdobycie tej prestiżowej nagrody.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Priorytet transferowy ponownie kontuzjowany Legia Warszawa: Priorytet transferowy ponownie kontuzjowany José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy