Jorginho z transferem czeka na... zatrudnienie Sarriego

Jorginho z transferem czeka na... zatrudnienie Sarriego fot. Chelsea FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Calciomercato.it

Mimo że Jorginho cieszy się ogromnym zaufaniem u Franka Lamparda, agent zawodnika nie wyklucza zmiany pracodawcy przez jego klienta. Tym, co miałoby go do tego skłonić, jest powrót na ławkę trenerską Maurizio Sarriego.

28-latek z charyzmatycznym szkoleniowcem poznał się w 2015 roku, gdy ten objął SSC Napoli. Sarri był tak zadowolony z dotychczasowej współpracy z piłkarzem, że zabrał go ze sobą do Chelsea.

„The Blues” pod wodzą 61-latka sięgnęli po Ligę Europy, ale mimo to Włoch został zwolniony. Jego miejsce na Stamford Bridge zajął Frank Lampard, a on sam przejął stery w Juventusie.

Już w Turynie doświadczony trener chciał powtórzyć manewr z zatrudnieniem dawnego podopiecznego, a szanse na jego realizację miały wzrosnąć podczas minionego okna transferowego. Problem w tym, że wcześniej Sarri stracił pracę.

W tej sytuacji Jorginho został w Chelsea, gdzie wciąż jest ważną postacią. Mimo tego jego agent nie powstrzymał się od podsycenia plotek na temat możliwego spotkania obu panów w przyszłości. Uzależnił to jednak od pozycji przyszłego pracodawcy szkoleniowca.

– Prawie wszyscy włoscy piłkarze grają w Serie A, ponieważ jest to bardzo mocna liga, ale Jorginho obrał kurs na Londyn. Gdyby Maurizio Sarri pozostał na ławce Juventusu, możliwe, że on również, by tam wylądował – wyjawił João Santos w rozmowie z serwisem internetowym Calciomercato.it.

– Jorginho łączy z Sarrim bardzo silna więź na stopie osobistej i zawodowej. Czekamy na to, aby przekonać się, gdzie trafi Sarri. Jeżeli będzie to duży klub Serie A, Jorginho mógłby za nim podążyć – zapewnił.

Przedstawiciel gracza podkreślił jednak, że obecnie środkowy pomocnik czuje się doskonale w zespole Lamparda.

– Jest bardzo zadowolony ze współpracy z Frankiem Lampardem, a zespół pod jego wodzą spisuje się jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie – oświadczył.

Bilans Włocha z brazylijskim paszportem z trwających rozgrywek na poziomie klubowym to 11 spotkań, trzy bramki oraz asysta. Jego umowa wygasa w połowie 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy