José Mourinho przed ważnym spotkaniem. To od niego zależy przyszłość Portugalczyka

2024-05-19 13:07:31; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
José Mourinho przed ważnym spotkaniem. To od niego zależy przyszłość Portugalczyka Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: sporx.com

José Mourinho prowadzi zaawansowane negocjacje z Beşiktaşem. Prezes klubu o nich opowiedział.

José Mourinho od stycznia pozostaje bez pracy po zwolnieniu z AS Romy. Portugalczyka łączono z wieloma klubami, przy jego nazwisku pojawiał się nawet Bayern Monachium. 

61-latek może jednak objąć turecki Beşiktaş, dla którego aktualny sezon jest fatalny. Ekipa zajmuje przed ostatnią kolejką piąte miejsce, a może skończyć najwyżej na czwartym. Natomiast strata do lidera wynosi aż... 43 punkty.

- Blisko miesiąc temu spotkałem się z Mourinho w Stambule. Powiedziałem mu, że chciałbym go zobaczyć w Beşiktaşie. Jest tym zainteresowany, przeanalizuje ofertę, musi to przemyśleć - stwierdził Hüseyin Yücel.

- Spełniliśmy oczekiwania finansowe Mourinho. Pokryję jego wynagrodzenie razem ze sponsorami. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie we Włoszech - dodał prezes klubu.

Jeśli więc spotkanie przebiegnie pozytywnie, legendarny fachowiec obejmie „Czarne Orły”. Warto zaznaczyć, że piłka jest po stronie byłego opiekuna Realu Madryt, gdyż klub jest bardzo zainteresowany wizją jego zatrudnienia i może pójść na ustępstwa.

Obecnie trenerem tureckiego klubu jest Serdar Topraktepe, który objął zespół w kwietniu po zwolnieniu Fernando Santosa. To już trzeci trener tej ekipy w trwającym sezonie, wcześniej Topraktepe w roli tymczasowego szkoleniowca w Beşiktaşie występował dwa razy.