José Mourinho wbił szpilę władzom Romy. „Zostałem zwolniony przez kogoś, kto niewiele wie o piłce nożnej”

José Mourinho wbił szpilę władzom Romy. „Zostałem zwolniony przez kogoś, kto niewiele wie o piłce nożnej” fot. ErreRoberto / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Football.com

Trener José Mourinho odniósł się w negatywny sposób do podjętej decyzji o zwolnieniu go ze stanowiska trenera Romy.

Portugalczyk został zatrudniony przez włoski zespół przed startem sezonu 2021/2022 z nadrzędnym celem w postaci wygrania mistrzowskiego tytułu.

Nie zbliżył się jednak w oczekiwanym stopniu do jego zrealizowania, mimo to udało mu się uniknąć zwolnienia, bo dwukrotnie dotarł do finału europejskich pucharów. Za pierwszym razem wygrał Ligę Konferencji Europy, a sezon później uznał wyższość Sevilli w Lidze Europy.

W bieżących zmaganiach dobra postawa drużyny poza granicami kraju z Półwyspu Apenińskiego nie okazała się wystarczająca. Dlatego podjęto w styczniu decyzję o zastąpieniu go legendą klubu - Daniele de Rossim.

José Mourinho przyznał w rozmowie z Football.com, że nie potrafił pogodzić się z tą decyzją. Musiał ją jednak zaakceptować i teraz przygotowuje się powoli do powrotu na ławkę trenerską, dając do zrozumienia, że interesuje go praca w zespole występujących w europejskich rozgrywkach.

- Nie będzie mnie na końcowych etapach europejskich pucharów. Nie dlatego, że już zostałem wyeliminowany, ale dlatego, że zostałem zwolniony przez kogoś, kto niewiele wie o piłce nożnej. Takie jest życie, pełne wzlotów i upadków, a ja rozwijam się pomimo nieoczekiwanego i niesłusznego zwolnienia. Ale wrócę z jeszcze większym entuzjazmem i pewnością siebie na te mecze w ramach rozgrywek UEFA - przyznał Portugalczyk.

- Brałem udział w wielu meczach i kilka razy dotarłem do finału. To naprawdę wyjątkowe mecze, dla nas trenerów, dla kibiców i oczywiście dla zawodników. Mam zatem wystarczające doświadczenie i wiedzę, aby wiedzieć, jak iść do przodu, nawet gdy mamy przeciwników o znacznie większym potencjale. Na etapie fazy pucharowej wiem, że w pierwszym meczu zawsze gra się o zwycięstwo, w drugim wiesz, czego potrzebujesz, aby przejść do następnej rundy. Wygraj golem, zremisuj lub nawet przegraj jednym lub dwoma golami. Na tej podstawie zarządza się meczami pucharowymi - dodał na temat swojego podejścia do gry w fazie pucharowej europejskich pucharów, gdzie nie będzie mu dane poprowadzić Romy w starciu z Feyenoordem Rotterdam w 1/16 finału Ligi Europy.

61-letni trener miał okazję do zaliczenia szybkiego powrotu na ławkę, ale odrzucił perspektywę podjęcia nowego wyzwania w Arabii Saudyjskiej, mimo że wcześniej wyrażał się optymistycznie na opcję obrania tego kierunku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy