Josip Brekalo nie chce, żeby Torino go wykupiło. „Zawodnik ma inne plany”

Josip Brekalo nie chce, żeby Torino go wykupiło. „Zawodnik ma inne plany” fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sky Italia | Kicker

Reprezentant Chorwacji Josip Brekalo nie chce zostać na dłużej w Torino. Potwierdził to sam dyrektor techniczny klubu Davide Vagnati.

23-latek wychowywał się w szkółce Dinama Zagrzeb. Doczekał się on nawet debiutu w pierwszej drużynie zimą 2015 roku. Na jego talencie poznał się VfL Wolfsburg, który postanowił go pokrótce wykupić od 23-krotnego mistrza kraju za 10 milionów euro.

Zgodnie z zaleceniami skautów, zawodnik był testowany jako lewoskrzydłowy. Niemniej nie dostawał wielu szans na grę, więc w debiutanckim sezonie Bundesligi po kilku miesiącach został wypożyczony na rok do uczestniczącego wówczas na niższym szczeblu rozgrywek VfB Stuttgart.

W klubie z Mercedes-Benz Arena piłkarz zanotował dwa trafienia i tyle samo asyst, przyczyniając się do powrotu drużyny do niemieckiej elity. Następnie przez kolejne lata próbowano opierać wokół niego siłę ataku. Niemniej liczby nie były zadowalające, więc postanowiono odesłać go na wypożyczenie do Torino.

W kończącym się sezonie Serie A Brekalo był stawiany przez trenera Ivana Juricia, swojego rodaka, głównie jako cofnięty napastnik. Taki manewr poskutkował siedmioma trafieniami i dwiema asystami w 31 spotkaniach.

„Kicker” w ostatnich dniach donosił, że mimo udanego sezonu piłkarz chce wrócić do Wolfsburga. Te doniesnienia potwierdził Vagnati.

– Niejednokrotnie odbyliśmy spotkanie z zawodnikiem oraz jego agentem i ojcem. Przez wszystkie poprzednie miesiące stanowisko się nie zmieniało i tak pozostało do teraz. Powiedział nam, że nie chce kontynuować gry jako zawodnik Torino – oznajmił członek zarządu „Toro”.

– Żałujemy podjętej przez niego decyzji. Radził sobie u nas dobrze, świetnie wszedł w sezon i byliśmy chętni na dokonanie istotnego dla nas transferu z Wolfsburga. Piłkarz ma jednak swoje cele, więc musimy to uszanować – dodał.

W umowie między klubami była zapisana opcja ewentualnego wykupu Brekalo za 11 milionów euro. Kontrakt zawodnika z „Wilkami” obowiązuje do zakończenia sezonu 2022/2023.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy