Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Football Italia

Trener Gian Piero Gasperini poinformował, że Josip Iličić poprosił Atalantę o umożliwienie mu zmiany pracodawcy w trwającym oknie transferowym. Prośba Słoweńca nie spotkała się ze sprzeciwem władz ekipy z Bergamo.

Doświadczony ofensywny zawodnik należał w minionych sezonach do wyróżniających się postaci w szeregach „Orobicich” i w znaczącym stopniu przyczynił się do wywalczenia przez nich trzy raz z rzędu awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W minionych rozgrywkach 33-latek nie wybiegał już jednak tak często na włoskie oraz europejskie boiska, ile by sobie życzył. Z tego też względu postanowił zwrócić się do władz klubu z Serie A z prośbą o umożliwienie mu przedwczesnego zakończenia współpracy.

Decyzja podjęta przez piłkarza spotkała się ze zrozumieniem Atalanty, o czym otwarcie poinformował szkoleniowiec ekipy z Bergamo po zwycięskim meczu towarzyskim z Pordenone (2:1).

- Nie wiem co się stanie z Iličiciem. Pod koniec zeszłego sezonu zamanifestował chęć do spróbowania czegoś nowego w innym klubie. Dobrze sobie radził na treningach i nigdy nie narzekał, dlatego teraz przygotowuje się do znalezienia nowego zespołu, w którym będzie mógł częściej występować. Szanuję wyrażenie przez niego prośby o umożliwienie mu odejścia. Do końca okna transferowego pozostał jeszcze miesiąc. Ma zamiar odejść, ale dalej przygotowuje się normalnie do startu sezonu. W tej chwili nie ma wokół niego żadnego szczególnego ruchu - przyznał Gian Piero Gasperini.

W ostatnich tygodniach wielokrotny reprezentant Słowenii był najmocniej łączony z ewentualną przeprowadzką do Milanu lub Lazio. Oba te zespoły muszą być jednak przygotowane na wyłożenie około 10 milionów euro na 33-latka, który przynajmniej jeszcze w maju był na tyle wyceniany przez Atalantę.

Ofensywny pomocnik lub środkowy napastnik jest formalnie związany z drużyną „Orobicich” do końca czerwca 2022 roku. W jego obowiązującej umowie znajduje się opcja umożliwiająca ekipie z Bergamo zatrzymanie go na jeszcze kolejne 12 miesięcy.

Trener włoskiego zespołu został także poproszony o odniesienie się do sytuacji Cristiana Romero łączonego z Tottenhamem.

- Właściwie nie widziałem się jeszcze Romero, ponieważ wróci do nas w poniedziałek. Wtedy zobaczymy, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie. Negocjacje między dwoma klubami trwają - dodał Gasperini.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy