Josip Iličić z sentymentalnym powrotem po dziewięciu latach?!

Josip Iličić z sentymentalnym powrotem po dziewięciu latach?! fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Giornale di Sicilia

Josip Iličić rozwiązał kontrakt z Atalantą i szuka nowego klubu. Zainteresowanie jego usługami przejawia Palermo - informuje „Giornale di Sicilia”.

Kiedy w lipcu 2017 roku za kwotę przekraczającą sześć milionów euro z Fiorentiny do Atalanty przenosił się Josip Iličić, nikt chyba nie spodziewał się tego, co nadejdzie. Słoweniec dosyć szybko zadomowił się w nowej drużynie i był jej ważną postacią w kontekście rywalizacji w Lidze Mistrzów.

Ten doświadczony atakujący oczarował wielu ekspertów i był jednym z liderów projektu Giana Piero Gasperiniego.

Później jednak pojawiły się kłopoty osobiste i zawodnik wyraźnie spuścił z tonu. Do tego stopnia, że stracił miejsce w podstawowym składzie zespołu zlokalizowanego w Lombardii.

34-latek przez długi okres zmagał się z depresją, a do gry był w stanie wrócić dopiero w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu włoskiej ekstraklasy.

Pod koniec sierpnia zawodnik wspólnie z klubem uznali, że ich przygoda dobiegła końca. Wypracowano więc porozumienie w kwestii rozwiązania współpracy i od tej pory Iličić pozostaje bez przynależności klubowej.

Pomimo dużej przerwy w grze chętnych, by pozyskać atakującego, nie brakuje, bo mówiło się przecież o Bolonii oraz Hellasie Werona. Nie można jednak wykluczyć, że Słoweniec zdecyduje się na sentymentalny powrót.

O takim rozwiązaniu informuje „Giornale di Sicilia”, bo według tego źródła chęć pozyskania 34-latka przejawia Palermo.

Wspomniana drużyna powoli się odradza i jest obecnie beniaminkiem zaplecza Serie A. Niewątpliwie chce już teraz walczyć o awans, a pomóc w realizacji tego celu może właśnie wspomniany Josip Iličić.

Palermo to ekipa, która dała temu zawodnikowi naprawdę wiele. To w jej barwach debiutował przecież na Półwyspie Apenińskim i później na kanwie dobrych występów trafił do Fiorentiny. Czy ich drogi zejdą się ponownie?

Jeśli tak, będziemy świadkami powrotu po niecałej dekadzie, bo w barwach ekipy zlokalizowanej na Sycylii występował w latach 2010-2013.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy