Juan Cuadrado zbliża się do odejścia z Juventusu. Szykuje się miękkie lądowanie

Juan Cuadrado zbliża się do odejścia z Juventusu. Szykuje się miękkie lądowanie fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Kontrakt Juana Cuadrado z Juventusem wygasa już latem. Odejście Kolumbijczyka z Turynu jest zatem coraz bardziej prawdopodobne. 34-latek może trafić po sezonie do AS Romy - przekonuje „La Gazetta dello Sport”.

Mimo 34 lat na karku wychowanek Independiente Medellín uzbierał już w tym sezonie 32 występy, co przełożyło się na prawie 2100 minut spędzonych na murawie.

Opiekun „Starej Damy”, Massimiliano Allegri, ceni sobie współpracę z doświadczonym zawodnikiem, mogącym obsadzić z powodzeniem kilka pozycji. Mimo to dalsza przyszłość Cuadrado w trykocie giganta włoskiej piłki jest coraz bardziej niepewna.

Do tej pory obydwie strony nie doszły do porozumienia w sprawie nowej umowy. Jak podają media, władze Juventusu planują odciążyć budżet, rozstając się z kilkoma piłkarzami, i odmłodzić przestarzałą kadrę. Z tego powodu w biurach na Corso Gaetano Scirea nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie 113-krotnego reprezentanta Kolumbii.

Wokół Cuadrado pojawia się zatem wiele spekulacji. 34-latek chciałby nadal występować na Starym Kontynencie, a więc powrót do ojczyzny jawi się jako niezbyt prawdopodobna opcja. „La Gazzetta dello Sport” twierdzi, że były zawodnik Fiorentiny czy Chelsea może zaliczyć ciekawą przeprowadzkę wewnątrz Serie A, podążając ścieżką Paulo Dybali.

W stronę weterana, który w najwyższej włoskiej klasie rozgrywkowej uzbierał już 352 występy, spogląda AS Roma.

Działacze rzymskiej ekipy doceniają przede wszystkim wszechstronność Cuadrado i ogromne doświadczenie, mogące wywrzeć widoczny wpływ na aktualną kadrę.

W stolicy Italii 34-latek spotkałby Paulę Dybalę, który minionego lata opuścił „Starą Damę” właśnie na rzecz stołecznej ekipy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy