Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy

Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester Evening News

W 2019 roku Juan Mata znajdował się na radarach kilku czołowych drużyn europejskiego futbolu. Ostatecznie pozostał w Manchesterze United, ale niebawem finalnie ma dojść do rozstania obu stron - uważa „Manchester Evening News”.

Hiszpan, który w przeszłości grał w Chelsea, może pochwalić się dorobkiem 50 goli i 64 asyst w 269 spotkaniach Premier League. Problem w tym, że po raz ostatni zagrał on w tych rozgrywkach od pierwszych minut pod koniec listopada ubiegłego roku.

W obecnym sezonie jeden z najstarszych piłkarzy w kadrze „Czerwonych Diabłów” łącznie na boiskach pojawiał się 12 razy, a swoją obecność zaznaczył dwoma trafieniami oraz trzema ostatnimi podaniami. Jak donosi „Manchester Evening News”, chciałby on odgrywać zdecydowanie większą rolę w zespole.

Ole Gunnar Solskjær jest zadowolony z Juana Maty oraz tego, jak dobry wpływ ma on na młodszych zawodników, ale jednocześnie nie może zaoferować mu regularnych występów. W związku z tym według powyższego źródła 32-latek otrzymał wolną rękę w kwestii poszukiwania nowego klubu.

Umowa ofensywnego pomocnika wygasa 30 czerwca i tym samym już od stycznia może on negocjować z dowolnym podmiotem. Niczego nie zmienia to, że w dokumentacji znajduje się zapis umożliwiający Manchesterowi United przedłużenie z nim współpracy o następne 12 miesięcy. Oczywiście dopóki Anglicy z niego nie skorzystają, ale na to się nie zanosi. Gdzie mógłby trafić Mata?

W przeszłości łączono go z FC Barceloną, Juventusem, Paris Saint-Germain czy Arsenalem. Miał on również lukratywną ofertę z Arabii Saudyjskiej, ale zdecydował się ją odrzucić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy