Juanfran odchodzi z Atlético Madryt

Juanfran odchodzi z Atlético Madryt fot.
Karol Brandt
Źródło: Marca

Po tym jak swoje rozstanie z Atlético Madryt ogłosili Diego Godín i Antoine Griezmann, w przyszłym tygodnia na taki sam zabieg ma się zdecydować Juanfran.

Wychowanek Realu Madryt zespół „Los Rojiblancos” wzmocnił w styczniu 2011 roku. Oznacza to, że pod wodzą Diego Simeone gra on niemal od początku jego przygody trenerskiej z Atlético Madryt. Przez ten czas prawy defensor zgromadził 354 występy, które okrasił sześcioma trafieniami i 40 asystami.

Początkowo hiszpańskie media podwały, że po rozegraniu 25 spotkań w tym sezonie umowa 34-latka zostanie automatycznie przedłużona o 12 miesięcy. Informacje te jednak się nie potwierdziły. Nie oznacza to, że gracz nie odbył rozmów z klubem na temat swojej przyszłości. Wręcz przeciwnie.

Był nawet bliski akceptacji kontraktu na takich samych warunkach jak poprzednio. Ostatecznie jednak postanowił, że latem zakończy swój etap w stolicy Hiszpanii i poszuka szczęścia gdzie indziej. „Marca” podaje, ze 22-krotny reprezentant „La Furia Roja” chce kontynuować karierę poza Europą, a możliwe kierunki to Japonia lub Brazylia. 

Jego liczby z tego sezonu prezentują się następująco: 29 meczów i asysta. 

Pożegnalna konferencja prasowa z udziałem Juanfrana ma się odbyć w przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej 22 lub 23 maja. Tym samym po Diego Godínie z Atlético Madryt odchodzi kolejny weteran. Ponadto klub opuszczą latem Lucas Hernández (przenosi się do Bayernu Monachium) oraz Antoine Griezmann (ma oferty z Barcelony i Paris Saint-Germain). Przyszłość Rodriego, jak również Filipe Luísa także stoi pod znakiem zapytania. 

Oznacza to, że w kolejnym sezonie „Los Colchoneros” przejdą gruntowną przebudowę składu. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy