2024-06-30 22:47:10; Aktualizacja: 1 dzień temu
Jude Bellingham tłumaczy się z kontrowersyjnego gestu w meczu ze Słowacją. „Nic poza szacunkiem” [WIDEO] Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Jude Bellingham [Twitter]

Reprezentacja Anglii miała spore problemy w meczu 1/8 finału EURO 2024 ze Słowacją, ale ostatecznie wygrała. Spore kontrowersje wywołał gest Jude'a Bellinghama po zdobyciu kluczowej bramki. Gwiazdor Realu Madryt musiał się tłumaczyć.

Reprezentacja Anglii od początku turnieju nie porywa swoją grą. Co prawda udało jej się awansować z grupy z pierwszego miejsca, lecz nie zrobiła tego w przekonującym stylu. Na przestrzeni trzech spotkań wygrała 1:0 z Serbią i zremisowała z Danią oraz ze Słowenią.

Olbrzymie problemy miała również w starciu 1/8 finału ze Słowacją. Nasi sąsiedzi postawili bardzo trudne warunki, wychodząc na prowadzenie już w 25. minucie. Podopieczni Garetha Southgate, a zdołali doprowadzić do wyrównania dopiero w 95. minucie - na chwilę przed końcem drugiej połowy.

Wówczas fenomenalnym trafieniem z przewrotki popisał się Jude Bellingham.

Gwiazdor Realu Madryt po zdobyciu gola zaprezentował dość niejednoznaczny gest, który nie każdemu przypadł do gustu. Momentalnie zinterpretowano to jako obrazę skierowaną w stronę słowackich zawodników.

Bellingham wyjaśnił na Twitterze, że interpretacja internautów jest daleka od prawdy.

„Wewnętrzny, żartobliwy gest skierowany do bliskich przyjaciół, którzy byli na meczu. Nic poza szacunkiem dla sposobu, w jaki grała dziś słowacka drużyna” - napisał 21-latek.