Júlio Baptista wznawia karierę!

Júlio Baptista wznawia karierę! fot. Arsenal
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fanatik

Júlio Baptista po ponad pięcioletniej przerwie będzie ponownie występował na europejskich boiskach.

Według informacji podawanych przez rumuńskie media, doświadczony pomocnik porozumiał się z właścicielami CFR Cluj w kwestii warunków finansowych indywidualnego kontraktu i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się roczną umową z aktualnym mistrzem kraju.

36-letni zawodnik zakończył na początku stycznia 2017 roku swoją profesjonalną karierę. Teraz jednak za namową przedstawicieli „Feroviarii” postanowił ją wznowić, aby pomóc drużynie obronić tytuł na krajowym podwórku oraz awansować z nim do fazy grupowej Ligi Europy.

CFR Cluj bez większych problemów uporało się w III rundzie eliminacyjnej z Alaszkertem Erywań (2:0, 5:0) i teraz w decydującym dwumeczu zmierzy się z luksemburskim F91 Dudelange, czyli pogromcą Legii Warszawa.

Júlio Baptista w trakcie swojej przygody z futbolem reprezentował barwy takich klubów jak São Paulo, Sevilla, Real Madryt, Arsenal czy AS Roma. Jego ostatnim zespołem było Orlando City, w którego barwach w 2016 roku rozegrał 24 spotkania i zdobył w nich sześć goli oraz zanotował cztery asysty.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy