2024-09-01 07:36:14; Aktualizacja: 4 godziny temu
Juniorski reprezentant Polski zadebiutował w Serie A. Centymetry od premierowego gola [WIDEO] Fot. Eleven Sports
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Mateusz Kowalski w sobotni wieczór miał zaszczyt po raz pierwszy wystąpić w rozgrywkach Serie A jako wychowanek Parmy. Od razu wskoczył do podstawowego składu i zabrakło naprawdę niewiele, aby cieszył się z pierwszej bramki.

19-latek znalazł się na murawie od pierwszego gwizdka sędziego oskrzydlony obecnością reprezentantów Rumunii – Valentina Mihăili oraz Dennisa Mana – oraz znajdującego się przed nim na „dziewiątce” Ange'a Bonny'ego.

Łącznie nominalny cofnięty napastnik spędził na murawie niecałą godzinę (dokładnie 57 minut). Najbardziej aktywny starał się pozostawać przy rozegraniu szybkich ataków na połowie faworyzowanego rywala. Wychodziło to z różnym skutkiem.

Jedynej złotej szansy na wpis do listy strzelców 19-latek nie wykorzystał na zamknięcie pierwszego kwadransa. Enrico Delprato dośrodkował piłkę z prawego sektora, a „Kowal” posłał uderzenie tylko na poprzeczkę.

Model xG (spodziewanych goli) wyliczył wykończenie zawodnika na poziomie 0,43. Sugeruje to, że blisko co drugi strzał w takiej sytuacji ląduje w siatce.

Piłkarz z przeszłością w Jagiellonii Białystok zszedł z boiska przy prowadzeniu 1-0. Za niego zameldował się były napastnik Pogoni Szczecin Pontus Almqvist.

Goście otarli się o sprawienie sensacji na Diego Armando Maradona, lecz w doliczonym czasie wszystko zaprzepaścili. Dwie bramki na wagę zwycięstwa dla podopiecznych Antonio Conte zdobyli Romelu Lukaku oraz Frank Anguissa.

Warto dodać, że wśród potencjalnym zmienników po stronie Parmy znajdował się jeszcze inny Polak, Daniel Mikołajewski.