Jürgen Klopp i Mohamed Salah zakopali topór wojenny

2024-05-03 11:36:21; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Jürgen Klopp i Mohamed Salah zakopali topór wojenny Fot. feelphoto / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Sky Sports

Menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp na konferencji prasowej po raz pierwszy odniósł się do zaognionego konfliktu między nim a Mohamedem Salahem. Jak zapewnił sam 56-latek, wszystko między nimi zostało już wyjaśnione.

Do szokującej sceny z udziałem Kloppa i lidera formacji ofensywnej Liverpoolu doszło w meczu poprzedniej kolejki Premier League z West Hamem United. W strefie zmian, przed wejściem na boisko w drugiej połowie skrzydłowy w negatywnym tonie gestykulował w kierunku swojego opiekuna.

Takiej scysji między ważnymi dla drużyny postaciami fani 20-krotnego mistrza Anglii nie potrafią sobie przypomnieć. Dodatkowo Salah, mijając dziennikarzy, dolał oliwy do ognia, sugerując, że „jeśli przemówi, będzie ogień” w kwestii zaistniałej utarczki.

Okazało się jednak, że pożar udało się ugasić, zanim cytowany ogień zaczął się rozprzestrzeniać. Takie oświadczenie przedstawił Klopp, dla którego ten incydent odszedł już w zapomnienie.

– Sprawa została całkowicie rozwiązana, nie ma między nami żadnego problemu. Gdybyśmy nie znali się tak długo, nie jestem pewien, jak byśmy sobie z tym poradzili. Ale szanujemy się nawzajem, więc naprawdę nie ma problemu. Dobrze poradziliśmy sobie z tą sytuacją, więc idziemy dalej – uspokoił kibiców „The Reds” Niemiec.

Panowie współpracują ze sobą od połowy 2017 roku, gdy reprezentant Egiptu przeprowadził się z AS Romy za 42 miliony euro. Wkrótce dojdzie do rozstania po zapowiedzianym odejściu trenera.

Salah od tygodni szuka formy. Ostatniego gola w Premier League zanotował na początku kwietnia. Impas może przełamać w najbliższy weekend w starciu z Tottenhamem.