Justin Kluivert czeka na okazję. Jego transfer do Premier League upadł ze względów proceduralnych

Justin Kluivert czeka na okazję. Jego transfer do Premier League upadł ze względów proceduralnych fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Il Messaggero | David Ornstein

Justin Kluivert definitywnie nie przejdzie do Fulham ze względu na brak pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii. Teraz musi czekać na okazję „last minute”, informują David Ornstein oraz „Il Messaggero”.

Tego lata Holender podjął decyzję o definitywnym rozstaniu z AS Romą, a klub również był otwarty na jego sprzedaż, widząc, że gracz nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Mimo obopólnej zgody na transfer do samego końca będą się ważyć jego dalsze losy. Wszystko przez względy proceduralne.

Fulhamowi udało się porozumieć zarówno z „Giallorossimi”, jak i samym piłkarzem, nie pomogli jednak brytyjscy urzędnicy. Po Brexicie piłkarzom z Europy znacznie trudniej zdobyć pozwolenie na pracę, o czym tego lata przekonał się choćby Bartłomiej Drągowski.

David Ornstein informuje, że na korzyść Justina Kluiverta działał fakt, że na wypożyczeniu w OGC Nice grał nieco bardziej regularnie. Brak występów w ekipie „Lupich” doprowadził jednak do tego, iż gracz nie spełnił kryteriów wymaganych do uzyskania pozwolenia na pracę.

W związku z tym transfer zupełnie upadł i teraz na Stadio Olimpico działacze głowią się nad znalezieniem optymalnego rozwiązania. „Il Messaggero” informuje, że dyrektor sportowy Tiago Pinto jest obecnie w Mediolanie, gdzie zamierza odezwać się do agentów oraz pośredników, w celu uzyskania pomocy.

Justin Kluivert nieśmiało liczy na to, że ostatniego dnia okna odezwie się któryś z klubów, których propozycje zostały odrzucone na wcześniejszych etapach okna transferowego. Zainteresowanie atakującym wciąż mogą wyrażać Sassuolo, Sampdoria, Galatasaray oraz Sporting CP.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy