Juventus: Agnelli ujawnia, dlaczego zwolniono Sarriego

Juventus: Agnelli ujawnia, dlaczego zwolniono Sarriego fot. Juventus FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Juventus

Prezydent Juventusu, Andrea Agnelli, udzielił wywiadu, w którym między innymi poruszył temat zwolnienia trenera Maurizio Sarriego.

Ostatni sezon był dla Juventusu częściowo udany. Drużyna sięgnęła wprawdzie po dziewiąty z rzędu tytuł mistrza Włoch, jednak zawiodła na arenie międzynarodowej.

Zespół prowadzony przez Maurizio Sarriego odpadł z Ligi Mistrzów już na etapie 1/8 finału, za co włoski szkoleniowiec przypłacił posadą.

Do kwestii zwolnienia byłego trenera między innymi Napoli oraz Chelsea postanowił odnieść się prezydent Juventusu, Andrea Agnelli.

- Dziewiąty tytuł z rzędu nie spotkał się z jakąś ogromną euforią, jednak jestem przekonany, że za kilka lat do wszystkich dojdzie skala tego, co udało nam się dokonać. Frapujący był jednak fakt, że stosunkowo wcześnie odpadliśmy z Ligi Mistrzów - powiedział.

- Sarri to świetny i kulturalny facet z poczuciem humoru oraz wieloma zainteresowaniami. Piłka nożna jest jednak jego wielką pasją i jestem niezwykle szczęśliwy, że zdobył z nami mistrzostwo. To jednak było zbyt mało - dodaje.

- W szatni powinna panować chemia między zawodnikami. To niezbędne, aby pokonywać wszelkie przeszkody i sięgać po najważniejsze skalpy. To jednak mu się nie udało. Całe otoczenie nie było zjednoczone. Zawsze jednak zapamiętamy go jako zwycięzcę - zakończył.

Obecnie trenerem Juventusu jest Andrea Pirlo.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy