Juventus dąży do pozyskania Jorginho. Włosi przygotowali ofertę wymiany!

Juventus dąży do pozyskania Jorginho. Włosi przygotowali ofertę wymiany! fot. Chelsea FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport | CalcioMercato.com

Przedstawiciele Juventusu zaproponowali Chelsea możliwość zakontraktowania Federico Bernardeschiego w zamian za oddanie im Jorginho - poinformowała „La Gazzetta dello Sport”.

Aktualny mistrz Włoch przejawiał w minionych tygodniach poważne zainteresowanie usługami Arthura z Barcelony i był gotów użyć jako karty przetargowej osoby Miralema Pjanicia. „Duma Katalonii” wyraziła chęć do nawiązania współpracy z Bośniakiem, ale zupełnie inne zdanie na temat tej operacji miał Brazylijczyk, który nie zamierza opuszczać szeregów Camp Nou w najbliższym czasie.

Z tego też powodu przedstawiciele „Starej Damy” postanowili porzucić dalsze starania o zakontraktowanie 23-letniego zawodnika i zwrócili swój wzrok na Jorginho.

Reprezentant Włoch należy nie od dziś do grona ulubieńców Maurizio Sarriego, który nie ma nic przeciwko nawiązaniu współpracy z doświadczonym pomocnikiem po raz trzeci w swojej karierze, ponieważ wcześniej prowadził go w Napoli oraz Chelsea.

Właściciele „The Blues” nie przejawiają chęci do przedwczesnego zakończenia współpracy z wychowankiem Hellasu, ale jednocześnie nie zamierzają zatrzymywać go na siłę i w przypadku otrzymania satysfakcjonującej oferty zgodzą się na jego odejście.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” uważają, że Juventus podjął pierwszą próbę sprowadzenia Jorginho i zaoferował za niego Federico Bernardeschiego. Skrzydłowy jest ponoć otwarty na przeprowadzkę do Premier League, co stanowiłoby już pewne ułatwienie w doprowadzeniu do finalizacji wymiany.

Z kolei CalcioMercato.com dodaje, że ekipa ze Stamford Bridge miała wyrazić zainteresowanie możliwością pozyskania 26-latka i w niedalekiej przyszłości ma zamiar podjąć rozmowy ze „Starą Damą” w tej sprawie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy