Juventus: Giorgio Chiellini podpisał nową umowę. Pogra prawie do 39. urodzin [OFICJALNIE]

2021-08-02 21:20:54; Aktualizacja: 2 lata temu
Juventus: Giorgio Chiellini podpisał nową umowę. Pogra prawie do 39. urodzin [OFICJALNIE] Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Juventus

Giorgio Chiellini złożył podpis pod nowym dwuletnim kontraktem z Juventusem.

Pomimo tego, że Giorgio Chiellini w sierpniu skończy 37 lat, nadal zachwyca, o czym mogliśmy przekonać się w trakcie EURO 2020.

Przy okazji kontynentalnego turnieju wspólnie z kolegami sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w Europie. To jednak nie wszystko, bo był on jedną z jej kluczowych postaci.

Mimo to niepewna pozostawała jego przyszłość klubowa. Kontrakt z Juventusem wygasał 30 czerwca 2021 roku i nie było wiadomo, czy zostanie przedłużony. Smaczku dodawał fakt, że zainteresowanie usługami defensora przejawiały Real Madryt oraz przedstawiciele Major League Soccer.

Ostatecznie jednak strony zdołały się dogadać i w poniedziałkowe popołudnie Chiellini stawił się w Turynie, gdzie złożył podpis pod kontraktem. Na jego mocy będzie występował w tej ekipie do 30 czerwca 2023 roku.

36-latkowi bardzo zależało na tak długiej współpracy, ponieważ chce dobrze przygotować się do Mistrzostw Świata w Katarze, które zaplanowano na listopad i grudzień 2022 roku.

Urodzony w Pizie obrońca jest związany z Juventusem od lipca 2005 roku. Wtedy to za kwotę bliską ośmiu milionom euro trafił do Turynu z Fiorentiny.

Od tamtej pory sięgnął między innymi po dziewięć mistrzostw Włoch i pięć pucharów tego kraju.