Juventus gotów poświęcić Denisa Zakarię. Celem dwa transfery

Juventus gotów poświęcić Denisa Zakarię. Celem dwa transfery fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Juventus bierze pod uwagę sprzedaż Denisa Zakarii, która otworzyłaby klubowi drogę do transferów Leandro Paredesa i Memphisa Depaya lub Arkadiusza Milika - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Ostatnimi celami turyńczyków w tym oknie transferowym są angaże środkowego pomocnika oraz środkowego napastnika. Pierwszy wobec kontuzji Paula Pogby szykowany byłby do gry w podstawowym składzie, zaś drugi pełniłby początkowo rolę zmiennika Dušana Vlahovicia.

W tym kontekście na radarach przedstawiciela Serie A umieszczeni zostali Leandro Paredes i tandem złożony z Memphisa Depaya oraz Arkadiusza Milika. Najnowsze wieści sugerują, że to Polak jest pierwszą opcją do wzmocnienia pozycji numerem dziewięć.

Główny problem w transakcjach stanowi aspekt finansowy. Aby go rozwiązać, klub rozważa sprzedaż Denisa Zakarii.

Szwajcar kupiony zimą za 12,7 miliona euro mógłby przynieść zysk kapitałowy w wysokości 15-20 milionów euro. Jak podaje „La Gazzetta dello Sport”, to powinno pozwolić na sfinalizowanie dwóch wypożyczeń (lub wypożyczenia i wolnego transferu) z opcjami kupna.

Zainteresowanie 25-letnim defensywnym pomocnikiem wykazuje Borussia Dortmund, ale w tej chwili faworytem do jego zakontraktowania jest AS Monaco.

Zakaria jak dotąd w Juventusie zgromadził 14 występów, które okrasił golem i asystą. W pierwszym meczu nowego sezonu rozegrał pełne 90 minut.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy