Juventus i BVB walczą o pomocnika

Juventus i BVB walczą o pomocnika
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak poinformował Gianluca Di Marzio, Juventus i Borussia Dortmund starają się o sprowadzenie Leonardo Spinazzoli.

Wychowanek Sieny był w ubiegłym sezonie bardzo ważnym zawodnikiem Atalanty, która zajęła dobre czwarte miejsce we włoskiej elicie. Działacze niespodziewanego uczestnika Ligi Europy chcą zatrzymać w zespole pozostałych podstawowych piłkarzy, bo z drużyny odeszli już Franck Kessié i Andrea Conti. 

Spinazzola jest wypożyczony do Atalanty  z Juventusu na dwa sezony, więc za rok może wrócić do turyńczyków, jeśli ten pierwszy klub nie zdecyduje się na skorzystanie z możliwości jego wykupienia. To mało prawdopodobne, bo 24-latek stał się w barwach „Nerazurrich” reprezentantem Włoch. 

O piłkarza walczą aktualnie dwa zespoły, Juventus i Borussia Dortmund. Mistrzowie Włoch chcieliby przedwcześnie zakończyć wypożyczenie lewego pomocnika, co naturalnie wiązałoby się z opłatą transferową. Natomiast dortmundczycy zaproponowali Atalancie 25 milionów euro za kartę zawodniczą 24-latka, a on sam miałby zarabiać trzy miliony euro rocznie. 

W obliczu zainteresowania ze strony dużo silniejszych ekip, „Nerazurri” chcą podnieść pensję 24-latka, ale nie wiadomo czy na nią przystanie. Spinazzola wolałby kontynuować karierę w jednej z dwóch powyższych ekip. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy