Juventus i Chelsea wymienią się obrońcami?!

Juventus i Chelsea wymienią się obrońcami?! fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Calciomercato.com

Latem Juventus najprawdopodobniej rozstanie się z Alexem Sandro. Niewykluczone, że Brazylijczyk przeniesie się do Chelsea, a w ramach tej samej operacji odwrotny kierunek obierze Emerson Palmieri - donosi Calciomercato.com.

Alex Sandro nie daje z siebie tyle, ile by od niego wymagał Andrea Pirlo. Zamiast 30-latka włoski szkoleniowiec widziałby w swoim zespole Emersona Palmieriego, który na radarach Fabio Paraticiego (na zdjęciu) znajduje się jeszcze od czasów, gdy był on piłkarzem Romy.

Nie tak dawno menedżerem Chelsea został Thomas Tuchel, który jest wielkim zwolennikiem talentu Brazylijczyka i latem 2018 roku wydawało się, że będzie mógł dodać go do swojego składu w Paris Saint-Germain. Tak się nie stało, ale teraz nadarza się następna okazja do przeprowadzenia transferu.

47-letni Niemiec niechętnie stawia na 14-krotnego reprezentanta Włoch i to pozwala sądzić, że nie miałby nic przeciwko jego odejściu. Podobnego zdania mają być włodarze Juventusu, dlatego też według Calciomercato.com rozpoczęli oni operację zmierzającą do wymiany obu graczy.

Za całą transakcją kryje się jeszcze jeden cel poza dodaniem impulsu obu drużynom. Chodzi o zyski kapitałowe, które można uwzględnić w roku obrotowym do 30 czerwca. Mając to na uwadze, „Stara Dama” zdecydowała się przyśpieszyć.

Alex Sandro w tym sezonie uzbierał 26 spotkań i zanotował dwie asysty, a Emerson Palmeiri zgromadził 14 występów okraszonych jednym trafieniem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy