Juventus: Jest porozumienie. Chiellini zostaje w Turynie

Juventus: Jest porozumienie. Chiellini zostaje w Turynie fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia | Fabrizio Romano

Lada moment można spodziewać się oficjalnego potwierdzenia - Sky Sport Italia oraz Fabrizio Romano informują, że Giorgio Chiellini zwiąże się z Juventusem na dłużej.

Ostatni miesiąc mógł być nieco nerwowy dla kibiców „Bianconerich”. Wraz z końcem czerwca wygasła umowa kapitana zespołu, Giorgio Chielliniego, który pomimo 37 lat na karku i przebytej niedawno kontuzji więzadeł w kolanie, był istotną postacią w zwycięskiej ekipie reprezentacji Włoch na EURO 2020. W prasie przewijały się informacje, że może dojść do niespodziewanego rozstania.

Słynny defensor miał rozważać oferty od klubów z amerykańskiej Major League Soccer czy nawet od Realu Madryt, ale z czasem nastroje stały się bardziej optymistyczne dla turyńczyków. Zarówno klub, jak i sam Chiellini poinformowali, że zasiądą do rozmów po tym, jak zawodnik zakończy swoje zasłużone wakacje.

Tak też się stało. W poniedziałek gracze najdłużej występujących w turniejach reprezentacyjnych zjawili się w ośrodku Juventusu na badaniach przed wznowieniem treningów. Do siedziby klubu przyjechał także Chiellini, który bardzo szybko doszedł do porozumienia w sprawie nowej umowy.

Sky Sport Italia oraz Fabrizio Romano jednogłośnie informują, że nowy kontrakt stopera będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku. Jest to ukłon w stronę kapitana, który poprosił klub, by ten pozwolił mu na grę do Mistrzostw Świata 2022. Te odbędą się w okresie zimowym, stąd też dwuletnia, a nie tylko roczna umowa.

Chiellini w pewnym momencie miał faktycznie rozważać odejście, ale do pozostania skłoniło go przyjście Massimiliano Allegriego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy