Juventus: Miarka się przebrała. Pirlo może zostać zwolniony na dniach, znany tymczasowy następca

Juventus: Miarka się przebrała. Pirlo może zostać zwolniony na dniach, znany tymczasowy następca fot. Review News / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Stampa | Corriere dello Sport

Czas Andrei Pirlo w roli trenera Juventusu dobiega końca, twierdzą między innymi „La Stampa” i „Corriere dello Sport”.

„Il Maestro” nie zaliczył udanego debiutu w roli trenera. Legendarny pomocnik miał w tym sezonie pracować z drużyną rezerw Juventusu. Ale zwolnienie Maurizio Sarriego sprawiło, że „Bianconeri” zaczęli rozważać natychmiastowy awans dla 41-latka. Tak też się stało i choć trener dostał trudne zadanie poprowadzenia drużyny przez proces zmiany pokoleniowej, nikt nie zakładał, że na koniec rozgrywek klub będzie musiał drżeć o to, czy awansuje do Ligi Mistrzów.

Niedzielna porażka z Milanem aż 0:3 zdaje się przekreślać szanse Pirlo na pozostanie. Dziennikarze „La Stampa” informują, że klub poważnie zastanawia się na przedwczesnym zakończeniem współpracy ze szkoleniowcem. Już w środę Juventus zmierzy się na wyjeździe z Sassuolo i to ostatni gwizdek na to, by powalczyć jeszcze o miejsce w topowej czwórce.

Wspomniany dziennik twierdzi, że już w tym meczu drużynę może poprowadzić Igor Tudor, dotychczasowy asystent Pirlo. Ma to wstrząsnąć zespołem i zmotywować go do walki do samego końca.

Również „Corriere dello Sport” donosi, iż czas Pirlo w Turynie mija. Jego zwolnienie w najbliższych dniach jest wysoce prawdopodobne, a nawet jeśli do niego nie dojdzie, trener pożegna się z posadą po zakończeniu rozgrywek.

Sam Pirlo przyznał w pomeczowym wywiadzie, że sam z siebie nie zamierza rezygnować z posady.

- Nie, nie odejdę. Przyjąłem tę posadę z wielkim entuzjazmem, pomimo tego, iż spodziewaliśmy się pewnych trudności. Jestem do dyspozycji klubu, wciąż mamy trzy mecze do rozegrania, zatem zamierzam kontynuować swoją pracę, o ile będę miał taką możliwość - powiedział.

Jeśli Tudor przejmie stery nad „Bianconerimi”, będzie trenerem tymczasowym. Faworytami do poprowadzenia Juventusu od przyszłego sezonu są Massimiliano Allegri oraz Zinedine Zidane, który aktualnie jest wciąż związany z Realem Madryt, ale rozważa odejście już tego lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy