Juventus musi przejść do działania w sprawie Arkadiusza Milika. Czasu coraz mniej

Juventus musi przejść do działania w sprawie Arkadiusza Milika. Czasu coraz mniej fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Juventus ma czas do końca kwietnia na aktywowanie klauzuli wykupu Arkadiusza Milika z Olympique'u Marsylia - poinformował Gianluca Di Marzio na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Reprezentant Polski był w przeszłości łączony kilkukrotnie z zaliczeniem przeprowadzki z Napoli do zespołu z Turynu. Ekipa ze Stadio Diego Armando Maradony nie dopuściła jednak do realizacji takiej operacji.

W efekcie środkowy napastnik dołączył zimą 2021 roku do Olympique'u Marsylia. W barwach francuskiej drużyny prezentował się przyzwoicie, ale nie na tyle, by uzyskać status nietykalnego zawodnika.

Z tego faktu ostatniego lata skorzystał... Juventus, sprowadzając Arkadiusza Milika w ramach odpłatnego wypożyczenia za 800 tysięcy euro z zawartą klauzulą wykupu za siedem milionów euro plus dwa miliony euro w formie bonusów.

W minionych miesiącach brakowało jednomyślności we włoskich mediach co do skorzystania przez „Starą Damę” z opcji nawiązania dłuższej współpracy z 29-letnim zawodnikiem. Bardziej dominujące były jednak wieści o zatrzymaniu polskiego piłkarza.

Od czasu odjęcia punktów drużynie z Turynu oraz nabawieniu się kontuzji przez gracza nic nowego w tej kwestii się nie pojawiło.

Gianluca Di Marzio podkreśla na łamach „Przeglądu Sportowego”, że przedstawiciele Juventusu muszą w najbliższych tygodniach podjąć wiążącą decyzję na temat przyszłości napastnika.

Wynika to z faktu, że zawarty zapis o wykupie Milika po ustalonych warunkach wygasa wraz z końcem kwietnia.

Jeżeli do tego czasu „Stara Dama” z niego nie skorzysta, to ofensywny zawodnik wróci latem do OM, chyba, że ekipa z Allianz Stadium spróbuje wynegocjować korzystniejsze dla siebie warunki sprowadzenia 29-latka.

Środkowy napastnik zanotował osiem trafień i asystę w 25 meczach. Obecnie leczy uraz mięśniowy i powinien wrócić do rywalizacji po zakończeniu przerwy na spotkania międzypaństwowe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy