Juventus na zakupach w Londynie. Ma trzy konkretne cele

Juventus na zakupach w Londynie. Ma trzy konkretne cele fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Juventus spróbuje pozyskać latem Jorginho, Marcosa Alonso i Antonio Rüdigera z Chelsea - przekonuje „La Gazzetta dello Sport”.

Zespół z Turynu nie liczy się drugi sezon rzędu w kluczowej fazie sezonu w walce o mistrzostwo Włoch. Przedstawiciele ekipy z Allianz Stadium pragną zmienić ten stan rzeczy w kolejnych rozgrywkach, co pokazał już ich zimowy ruch w postaci zakontraktowania Dušana Vlahovicia.

„Stara Dama” planuje latem przystąpić do jeszcze mocniejszej transferowej ofensywy i skupić się w dużej mierze na wzmocnieniu środku pola oraz linii obronnej.

W tym aspekcie przedstawiciele Juventusu mają przychylnym okiem spoglądać w kierunku Chelsea, gdzie ich zainteresowanie wzbudza trójka piłkarzy - Jorginho, Marcos Alonso i Antonio Rüdiger.

Wymienieni gracze nie pierwszy raz są wymieniani przez „La Gazzetta dello Sport” czy inne media z Półwyspu Apenińskiego w kontekście zasilenia szeregów drużyny z Turynu. Szczególnie dotyczy to włoskiego pomocnika oraz hiszpańskiego obrońcy, którzy z różnym natężeniem pojawiających się plotek są przymierzani do ekipy z Serie A od nawet dwóch lat.

Obaj są związani z „The Blues” do 30 czerwca 2023 roku i nie podjęli jeszcze ostatecznych decyzji w kwestii swojej przyszłości, co jest jednocześnie utrudnione przez trwające rozmowy dotyczące sprzedaży klubu w obliczu sankcji nałożonych na Romana Abramowicza.

I tą niepewności spróbuje wykorzystać „Stara Dama”, której łatwiej byłoby dojść do ewentualnego porozumienia z Marcosem Alonso, ponieważ Jorginho ma wygórowane oczekiwania finansowe, bo chciałby zarabiać przynajmniej siedem milionów euro na sezon.

Z kolei umowa Rüdigera z drużyną ze Stamford Bridge obowiązuje do końca czerwca bieżącego roku i nie zostanie zapewne przedłużona. Dzięki temu reprezentant Niemiec cieszy się sporym zainteresowaniem i nie śpieszy z zaakceptowaniem jednej z nadesłanych ofert.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy