Juventus na zakupach w Londynie. Ma trzy konkretne cele

Juventus na zakupach w Londynie. Ma trzy konkretne cele fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Juventus spróbuje pozyskać latem Jorginho, Marcosa Alonso i Antonio Rüdigera z Chelsea - przekonuje „La Gazzetta dello Sport”.

Zespół z Turynu nie liczy się drugi sezon rzędu w kluczowej fazie sezonu w walce o mistrzostwo Włoch. Przedstawiciele ekipy z Allianz Stadium pragną zmienić ten stan rzeczy w kolejnych rozgrywkach, co pokazał już ich zimowy ruch w postaci zakontraktowania Dušana Vlahovicia.

„Stara Dama” planuje latem przystąpić do jeszcze mocniejszej transferowej ofensywy i skupić się w dużej mierze na wzmocnieniu środku pola oraz linii obronnej.

W tym aspekcie przedstawiciele Juventusu mają przychylnym okiem spoglądać w kierunku Chelsea, gdzie ich zainteresowanie wzbudza trójka piłkarzy - Jorginho, Marcos Alonso i Antonio Rüdiger.

Wymienieni gracze nie pierwszy raz są wymieniani przez „La Gazzetta dello Sport” czy inne media z Półwyspu Apenińskiego w kontekście zasilenia szeregów drużyny z Turynu. Szczególnie dotyczy to włoskiego pomocnika oraz hiszpańskiego obrońcy, którzy z różnym natężeniem pojawiających się plotek są przymierzani do ekipy z Serie A od nawet dwóch lat.

Obaj są związani z „The Blues” do 30 czerwca 2023 roku i nie podjęli jeszcze ostatecznych decyzji w kwestii swojej przyszłości, co jest jednocześnie utrudnione przez trwające rozmowy dotyczące sprzedaży klubu w obliczu sankcji nałożonych na Romana Abramowicza.

I tą niepewności spróbuje wykorzystać „Stara Dama”, której łatwiej byłoby dojść do ewentualnego porozumienia z Marcosem Alonso, ponieważ Jorginho ma wygórowane oczekiwania finansowe, bo chciałby zarabiać przynajmniej siedem milionów euro na sezon.

Z kolei umowa Rüdigera z drużyną ze Stamford Bridge obowiązuje do końca czerwca bieżącego roku i nie zostanie zapewne przedłużona. Dzięki temu reprezentant Niemiec cieszy się sporym zainteresowaniem i nie śpieszy z zaakceptowaniem jednej z nadesłanych ofert.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Enrique odgryzł się Xaviemu. „Nawet bez tego byśmy wygrali” Luis Enrique odgryzł się Xaviemu. „Nawet bez tego byśmy wygrali” Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Xavi wpadł w szał! Czerwona kartka dla trenera FC Barcelony [WIDEO] Xavi wpadł w szał! Czerwona kartka dla trenera FC Barcelony [WIDEO] Przesądzone. PSG sprzeda za 16 milionów euro niechcianego zawodnika Przesądzone. PSG sprzeda za 16 milionów euro niechcianego zawodnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy