Juventus otrzymał sygnał i rusza po napastnika. Przyszłość Álvaro Moraty zagrożona

Juventus otrzymał sygnał i rusza po napastnika. Przyszłość Álvaro Moraty zagrożona fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tuttosport

Juventus wydaje się zajmować pierwsze miejsce w walce o względy Dušana Vlahovicia z Fiorentiny. Z kolei to może oznaczać poważne problemy dla Álvaro Moraty - przekonuje „Tuttosport”.

Prezydent „Violi” poinformował w pierwszych dniach października za pośrednictwem strony internetowej, że serbski napastnik nie zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu z klubem i z tego względu stanie się wkrótce bardzo łakomym kąskiem na rynku transferowym dla czołowych europejskich zespołów.

Spośród nich największą chrapkę na nawiązanie współpracy z 21-latkiem ma wyrażać Juventus. Dziennikarze „Tuttosport” są nawet przekonani, że drużyna z Turynu znajduje się na pierwszym miejscu w walce o względy bramkostrzelnego piłkarza, którego ewentualny transfer wpłynąłby na przyszłość Álvaro Moraty.

Hiszpan przebywa obecnie w „Starej Damie” na zasadzie wypożyczenia z Atlético Madryt za łączną sumę opiewająca na 20 milionów euro (10 milionów za poprzedni i 10 milionów euro za trwający sezon) z zawartą opcją wykupu za 35 milionów euro.

Juventus nie podjął jeszcze żadnej wiążącej decyzji odnoszącej się do skorzystania z niej i z tego względu może wspomnianą sumę przeznaczyć na zrealizowanie operacji związanej z pozyskaniem Dušana Vlahovicia, a to wiązałoby się z odesłaniem Moraty z powrotem do rodzimego kraju.

Serb jest wyceniany obecnie na 90 milionów euro, ale z pewnością do lata jego cena spadnie, bo wówczas do wygaśnięcie kontraktu pozostanie mu 12 miesięcy.

Ewentualne sprowadzenie 21-latka przez ekipę z Turynu oznaczałoby podebranie Fiorentinie drugiej gwiazdy przez utytułowany klub, który sprowadził do siebie Federico Chiesę w październiku ubiegłego roku (dwuletnie wypożyczenie za 10 milionów euro i wykupu za 40 milionów euro).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy