Juventus: Pjanić może odejść nie tylko do Barcelony

2020-05-31 11:59:46; Aktualizacja: 4 lata temu
Juventus: Pjanić może odejść nie tylko do Barcelony Fot. Juventus FC
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Mundo Deportivo

Miralem Pjanić to cel transferowy Barcelony oraz Paris Saint-Germain. Faworytem wydaje się mistrz Hiszpanii, lecz na potknięcie Katalończyków czeka już najlepszy klub we Francji. To nie może skończyć się inaczej, jak transferem piłkarza Juventusu.

Bośniak na początku bieżącego miesiąca wyraził gotowość przeprowadzki na Camp Nou, co zapoczątkowało negocjacje obu ekip. „Starej Damie” bardzo zależało na pozyskaniu w ramach tej operacji Arthura, lecz Brazylijczyk wykluczył taką możliwość. Od tego czasu trwają rozmowy w celu sfinalizowania transferu 30-latka.

Do tej pory omawiano kwestię włączenia do rozmów takich piłkarzy jak Nélson Semedo, Arturo Vidal czy Ousmane Dembélé. Turyńczycy nie są jednak zainteresowani prawym obrońcą rodem z Portugalii, przy czym padają pytania o następnych graczy.

Jak donosi „Mundo Deportivo”, obecnie na Camp Nou analizowana jest przydatność Carlesa Aleñi, Riquia Puiga, Ilaixa Moriby, Francisco Trincão oraz Pedriego. Na ten moment Katalończycy mieli dojść do wniosku, że tylko ten pierwszy może zostać wymieniony na Miralema Pjanicia, a co do reszty, w grę wchodzi wypożyczenie. To ponownie utrudnia dokonanie transakcji.

Tymczasem, w oddali, wszystkiemu przygląda się Paris Saint-Germain, z Leonardo na czele. Bośniak doskonale wie o zainteresowaniu mistrza Francji, lecz priorytetowo traktuje ofertę Barcelony. Walka, w mniejszym lub większym stopniu wciąż jednak trwa. W efekcie wydaje się, że Pjanić ostatecznie odejdzie z Juventusu, przy czym nadal nie wiadomo, jaki kierunek obierze.

Liczby 92-krotnego reprezentanta Bośni i Hercegowiny z aktualnej kampanii to 32 mecze, trzy gole i cztery asysty. Jego umowa wygasa w połowie 2023 roku.