Juventus potwierdził transfer obrońcy!

Juventus potwierdził transfer obrońcy!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Mattia Caldara dołączy do Juventusu. Jest to właściwie przesądzone po najnowszych wypowiedziach Giuseppe Marotty.

Dyrektor generalny "Starej Damy" w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" został poproszony o komentarz do niedawnych doniesień tej gazety, wieszczącej transfer wspomnianego 22-latka. Działacz z Turynu potwierdził, że faktycznie wszystkie strony uzgodniły warunki transakcji.

Włoch to obecnie piłkarz Atalanty, jednej z rewelacji tego sezonu. Środkowy obrońca stanowi jeden z filarów zespołu, a oprócz kierowania defensywą stanowi duże zagrożenie pod bramką rywala, czego dowodem są aż trzy zdobyte bramki w bieżących rozgrywkach Serie A. 

- Znajdujemy się w dobrym punkcie negocjacji. Potwierdzimy wszystko oficjalnie w styczniu, aczkolwiek piłkarz przejdzie do nas w 2018 roku. Cieszymy się, bo nie jest łatwo znaleźć piłkarza na poziomie Juventusu, którego dałoby się kupić w rozsądnej cenie - oświadczył Marotta.

Jak wynika z wypowiedzi dyrektora generalnego, transakcja zostanie w pełni sfinalizowana po rozpoczęciu okna, natomiast piłkarz pozostanie w dotychczasowej drużynie w ramach wypożyczenia - najprawdopodobniej półtorarocznego. Między innymi dlatego, że w Turynie wiążą z nim przede wszystkim plany na przyszłość.

Kwestią medialnych spekulacji pozostają natomiast warunki transferu. "La Gazzetta dello Sport", która okazuje się bardzo wiarygodna w całej sprawie, donosi o kwocie odstępnego w wysokości 15 milionów euro i bonusach, które mogą podwyższyć cenę do 20 milionów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy