Juventus pozbędzie się kilku ważnych graczy? Może zostać do tego zmuszony!

Juventus pozbędzie się kilku ważnych graczy? Może zostać do tego zmuszony!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CalcioMercato.com

Przedstawiciele Juventusu mogą zostać w najbliższym czasie zmuszeni do sprzedaży kilku ważnych zawodników, aby sprostać wymaganiom Finansowego Fair Play - informuje „CalcioMercato.com”.

„Stara Dama” przeznaczyła w przeciągu ostatnich dwóch lat blisko 450 milionów euro na wzmocnienia. W tym samym czasie klub opuścili piłkarze za łączną kwotę opiewająca na około 310 milionów euro.

Taka dysproporcja pomiędzy obiema kwotami jest spowodowana między innymi przez zakup Cristiano Ronaldo. Jego obecności miała w znaczącym stopniu wpłynąć na poprawę wyników sportowych osiąganych przez zespół oraz jego kondycję finansową klubu.

Na chwilę obecną przypuszczenia władz ekipy z Turynu nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Co prawda Juventus utrzymał pozycję najlepszej drużyny w kraju, ale zawiódł w Lidze Mistrzów i ten fakt w znaczącym stopniu wpłynął na budżet zespołu, który zamknął w czerwcu rok fiskalny z blisko dwukrotnie większą stratą niż w poprzednim i wynoszącą 39 milionów euro.

Z kolei w rozpoczętym nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała się odwrócić. Drużyna może w znaczącym stopniu zminimalizować straty za sprawą zdobycia kolejnego krajowego mistrzostwa oraz dobrej postawy w europejskich pucharach. Jeżeli „Stara Dama” zaprezentuje się w obu rozgrywkach poniżej oczekiwań, to wówczas może zostać zmuszona do sprzedaży kilku zawodników, aby sprostać wymaganiom stawianym przez Finansowe Fair Play.

Dziennikarze „CalcioMercato.com” przekonują, że w takiej sytuacji klub będą musieli opuścić tacy piłkarze jak Paulo Dybala, Blaise Matuidi, Emre Can i Miralem Pjanić. Do tego grona zalicza się także Mario Mandžukić, ale w jego przypadku Juventus stara się zakończyć współpracę znacznie szybciej.

Wspomniane źródło dodaje, że drużyna z Włoch potrzebuje w sumie 300 milionów euro z tytułu praw telewizyjnych, marketingowych, związanych z występami w lidze i pucharach oraz sprzedaży zawodników.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Atlético Madryt: Im strzelać nie kazano. Najgorszy wynik bramkowy w 83 sezonach na poziomie pierwszej ligi! Atlético Madryt: Im strzelać nie kazano. Najgorszy wynik bramkowy w 83 sezonach na poziomie pierwszej ligi! Najlepsza jedenastka w historii polskiego futbolu. Plebiscyt PZPN-u zakończony! Najlepsza jedenastka w historii polskiego futbolu. Plebiscyt PZPN-u zakończony! Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy