Juventus pozbędzie się kilku ważnych graczy? Może zostać do tego zmuszony!

Juventus pozbędzie się kilku ważnych graczy? Może zostać do tego zmuszony!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CalcioMercato.com

Przedstawiciele Juventusu mogą zostać w najbliższym czasie zmuszeni do sprzedaży kilku ważnych zawodników, aby sprostać wymaganiom Finansowego Fair Play - informuje „CalcioMercato.com”.

„Stara Dama” przeznaczyła w przeciągu ostatnich dwóch lat blisko 450 milionów euro na wzmocnienia. W tym samym czasie klub opuścili piłkarze za łączną kwotę opiewająca na około 310 milionów euro.

Taka dysproporcja pomiędzy obiema kwotami jest spowodowana między innymi przez zakup Cristiano Ronaldo. Jego obecności miała w znaczącym stopniu wpłynąć na poprawę wyników sportowych osiąganych przez zespół oraz jego kondycję finansową klubu.

Na chwilę obecną przypuszczenia władz ekipy z Turynu nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Co prawda Juventus utrzymał pozycję najlepszej drużyny w kraju, ale zawiódł w Lidze Mistrzów i ten fakt w znaczącym stopniu wpłynął na budżet zespołu, który zamknął w czerwcu rok fiskalny z blisko dwukrotnie większą stratą niż w poprzednim i wynoszącą 39 milionów euro.

Z kolei w rozpoczętym nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała się odwrócić. Drużyna może w znaczącym stopniu zminimalizować straty za sprawą zdobycia kolejnego krajowego mistrzostwa oraz dobrej postawy w europejskich pucharach. Jeżeli „Stara Dama” zaprezentuje się w obu rozgrywkach poniżej oczekiwań, to wówczas może zostać zmuszona do sprzedaży kilku zawodników, aby sprostać wymaganiom stawianym przez Finansowe Fair Play.

Dziennikarze „CalcioMercato.com” przekonują, że w takiej sytuacji klub będą musieli opuścić tacy piłkarze jak Paulo Dybala, Blaise Matuidi, Emre Can i Miralem Pjanić. Do tego grona zalicza się także Mario Mandžukić, ale w jego przypadku Juventus stara się zakończyć współpracę znacznie szybciej.

Wspomniane źródło dodaje, że drużyna z Włoch potrzebuje w sumie 300 milionów euro z tytułu praw telewizyjnych, marketingowych, związanych z występami w lidze i pucharach oraz sprzedaży zawodników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy