Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji

Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Max Bielefeld | Sky Sport Italia

Merih Demiral jest bardzo bliski sfinalizowania swoich przenosin z Juventusu do Atalanty - poinformowali Max Bielefeld i Gianluca Di Marzio.

Reprezentant Turcji udanie wprowadził się na poziom Serie A za sprawą bardzo dobrych występów w Sassuolo w drugiej połowie sezonu 2018/2019, co zaowocowało jego wykupieniem z Alanyasporu i natychmiastową sprzedażą Juventusowi.

23-letni zawodnik wiele sobie obiecywał po zasileniu szeregów zespołu z Turynu, ale do tej pory nie zdołał w nim na poważnie zaistnieć między innymi przez problemy zdrowotne.

Z tego też powodu „Stara Dama” otworzyła się na przedwczesne zakończenie z nim współpracy. Początkowo utytułowany klub był nastawiony wyłącznie na definitywną sprzedaż Meriha Demirala, ale w obliczu braku otrzymania satysfakcjonujących ofert zaczął na poważnie brać pod uwagę jego wypożyczenie z zawartą opcją wykupu.

Max Bielefeld i Gianluca Di Marzio przekonują, że taki stan rzeczy skłonił Atalantę do podjęcia rozmów z Juventusem w kwestii pozyskania Turka, które mają zbliżać się do szczęśliwego dla wszystkich zakończenia po tym, jak sam piłkarz wyraził zgodę na przeprowadzkę do ekipy z Bergamo.

Sky Sport Italia dodaje, że ekipa z Turynu otrzyma pewną sumę pieniędzy za tymczasowe rozstanie z 23-latkiem i po zakończeniu sezonu będzie mogła liczyć na otrzymanie za niego 25-30 milionów euro z tytułu definitywnej sprzedaży.

We włoskich mediach panuje niemal stuprocentowe przekonanie, że przenosiny Demirala na Stadio Atleti Azzurri d’Italia otworzą drogę do realizacji dwóch innych wielkich transakcji. Pierwsza ma dotyczyć udzielenia zgody na odejście Cristiana Romero z Atalanty do Tottenhamu. Z kolei druga odnosi się do sprowadzenia na podobnych warunkach Manuela Locatellego przez Juventusu z Sassuolo.

Środkowy obrońca rozegrał 32 spotkania dla „Starej Damy” w przeciągu dwóch sezonów i zdobył w nich jednego gola oraz zaliczył dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy