Juventus pracuje nad przedłużeniem umowy z Dybalą

Juventus pracuje nad przedłużeniem umowy z Dybalą
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Paulo Dybala wciąż nie zgodził się na parafowanie nowego kontraktu z Juventusem. Pomimo tego „Stara Dama” się nie poddaje i kontynuuje rozmowy z jego agentem.

Ledwie kilka miesięcy temu wydawało się, że Argentyńczyk odejdzie z Serie A i zakotwiczy w Premier League. Zaawansowane negocjacje w sprawie pozyskania atakującego prowadziły Tottenham Hotspur oraz Manchester United, jednak koniec końców zawodnik nie zmienił klubu. Jak sam później zdradził, wielką rolę w tej sprawie odegrał Maurizio Sarri, który nalegał na jego pozostanie w Turynie.

Obecnie aktualny mistrz Włoch skłania się bardziej ku zatrzymaniu Dybali aniżeli jego sprzedaży. Mając to na uwadze, Fabio Paratici prowadzi intensywne rozmowy z Jorge Antunem, agentem 29-krotnego reprezentanta swojego kraju na arenie międzynarodowej. Celem Juventusu jest oczywiście przedłużenie umowy ze swoim piłkarzem.

Nicolò Schira podaje, że najnowsza propozycja „Starej Damy” opiewa na kwotę 10 milionów euro rocznie plus bonusy. I chociaż to o milion euro więcej względem poprzedniej oferty, 26-latek wciąż nie dał „zielonego światła” na jej akceptację. Argentyńczyk upiera się bowiem, że powinien zarabiać 12 milionów euro netto rocznie.

Tym samym porozumienia na horyzoncie jak na razie nie widać, rozmowy jednak wciąż trwają i w najbliższych dniach należy spodziewać dalszych informacji w sprawie sytuacji kontraktowej Dybali. Jeśli strony nie osiągną konsensusu, latem temat transferu może powrócić, a jedną z możliwości jest wykorzystanie gracza w operacji z udziałem Paula Pogby.

Cofnięty napastnik w aktualnym sezonie rozegrał 34 spotkania. W tym czasie zdobył 13 bramek oraz posłał 12 kluczowych podań. Jego obecne porozumienie traci ważność w połowie 2022 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea „Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea Legenda chińskiego futbolu wymazana z Internetu Legenda chińskiego futbolu wymazana z Internetu Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes] Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes] Havertz już prawie zaklepany przez Bayern?! [The Independent] Havertz już prawie zaklepany przez Bayern?! [The Independent] Legia Warszawa: Vuković potwierdza kolejne kontuzje Legia Warszawa: Vuković potwierdza kolejne kontuzje Premier League: Terminarz trzech pierwszych kolejek po wznowieniu rozgrywek [OFICJALNIE] Premier League: Terminarz trzech pierwszych kolejek po wznowieniu rozgrywek [OFICJALNIE] Lech Poznań: Filip Bednarek drugim letnim wzmocnieniem [OFICJALNIE] Lech Poznań: Filip Bednarek drugim letnim wzmocnieniem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy