Juventus -> Roma. Rugani o krok od transferu!

Juventus -> Roma. Rugani o krok od transferu!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sportitalia | Corriere dello Sport

Juventus FC i AS Roma uzgodniły warunki transferu Daniele Ruganiego.

Włoch trafiał do Juventusu jako wielki talent, ale mimo kilku sezonów spędzonych na Allianz Stadium nie zdołał przekonać do siebie Massimiliano Allegriego. Jego sytuacja miała ulec zmianie po przyjściu Maurizio Sarriego, który współpracował z nim jeszcze w Empoli, lecz i tutaj stopera spotkało rozczarowanie. Rugani miał się znaleźć na samym dole hierarchii środkowych obrońców i od jakiegoś czasu trwają poszukiwania nowego klubu dla niego.

„Stara Dama” zdaje sobie sprawę, że gracz nie spełnił oczekiwań, dlatego udostępniła go na rynku za niezbyt wygórowaną kwotę. Mistrzowie Włoch zażądali co najmniej 30 milionów euro, a na takie warunki przystali działacze Romy. Według „Sportitalia” oraz „Corriere dello Sport” strony doszły już do pełnego porozumienia.

Rugani przeniesie się na Stadio Olimpico na zasadzie rocznego wypożyczenia wartego pięć milionów euro. Latem 2020 roku „Giallorossi” będą mieli zaś obowiązek wykupu zawodnika, na co będą musieli wydać 25 milionów. 

Jeszcze dziś ma dojść do spotkania pomiędzy działaczami obu ekip, w którym weźmie udział także Davide Torchia, agent Ruganiego. Będzie to okazja do omówienia warunków kontraktu zawodnika, który oczekuje co najmniej trzech milionów euro rocznie. 

Transfer Ruganiego oznacza, że „Wilki” najprawdopodobniej porzucą starania o Dejana Lovrena. Juventus z kolei znacząco obniżył swoje oczekiwania względem ceny piłkarza - jeszcze w zeszłym roku angielskie klubu miały składać oferty rzędu 50 milionów euro, lecz wtedy turyńczycy nie chcieli pozbywać się gracza, w którego rozwój wciąż wierzyli.

W międzyczasie Juventus i Roma negocjują transfer Gonzalo Higuaína. Mistrzowie Italii chcą sprzedać napastnika, lecz ten wciąż nie jest przekonany co do przenosin do stolicy Włoch. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy