Juventus rozbija bank dla Keana. Wielka podwyżka!

Juventus rozbija bank dla Keana. Wielka podwyżka! fot.
Karol Brandt
Źródło: Tuttosport

Moise Kean w tym sezonie mocno się rozwinął, co po zakończeniu sezonu ma zostać docenione przez władze Juventusu.

Talent 19-latka eksplodował. W ostatnich miesiącach to jeden z najważniejszych graczy w talii Massimiliano Allegriego i Roberto Manciniego. Włoch wywalczył sobie podstawowy skład w seniorskiej kadrze narodowej, a ponadto strzelał ważne gole w klubie, jak np. ten przeciwko Empoli w marcu.

Pomimo znakomitej dyspozycji pensja Moise’a Keana oscyluje wokół kwoty 550 tysięcy euro rocznie. Władze Juventusu chcą to zmienić i według „Tuttosport” zaproponują swojej nastoletniej gwiazdce czterokrotną podwyżkę gaży. 

W negocjacjach z Mino Raiolą udział wziąć mają Pavel Nedvěd oraz Fabio Paratici. Finalnie gracz o iworyjskich korzeniach ma zarabiać dwa miliony euro za sezon. 

Co ciekawe, kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, jakoby środkowy napastnik mógł zostać włączony w operację sprowadzenia do Turynu Matthijsa de Ligta z Ajaksu. Po przedłużeniu umowy to nadal będzie możliwe, bowiem transakcja mogłaby zostać przeprowadzona na zasadzie wypożyczenia lub sprzedaży z opcją odkupu. 

W obecnym sezonie Kean rozegrał w koszulce „Starej Damy” 13 spotkań, a swoją obecność na boisku zaznaczył siedmioma trafieniami i asystą. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy