Juventus rozpoczął łowy. Poszukiwany następca Benatii

Juventus rozpoczął łowy. Poszukiwany następca Benatii
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà

Medhi Benatia coraz bardziej oddala się od Turynu. W związku z tym Juventus zaczął szukać jego następcy.

31-letni defensor ma niezwykle kuszącą ofertę z Al-Duhail (więcej - tutaj). Co więcej, władze „Starej Damy” poważnie zastanawiają się, czy nie wyrazić zgody na odejście Marokańczyka. Problem w tym, że wówczas należałoby sprowadzić jego następcę. 

W tym celu turyńczycy skontaktowali się z Chelsea. Włosi złożyli propozycję wypożyczenia z opcją kupna Andreasa Christensena, jednak usłyszeli, że „The Blues” nie chcą pozbywać się Duńczyka. Należy bowiem pamiętać, że wciąż nowej umowy nie podpisał David Luiz, który w tym sezonie odzyskał swoją pozycję w zespole i jest obecnie podstawowym defensorem w układance Maurizio Sarriego, menedżera londyńczyków.

Jeszcze bardziej niepewny jest los Gary’ego Cahilla. Doświadczony Anglik może przebierać w ofertach. Dlatego też Juventus spotkał się z odmową. Alfredo Pedullà informuje, że „Stara Dama” się nie poddaje i w przyszłości ponownie złoży zapytanie, jednak na tę chwilę szuka alternatyw.

Jedną z nich jest Stevan Savić z Atlético Madryt, którego umowa wygasa 30 czerwca 2020 roku. Chorwat zmaga się jednak z problemami zdrowotnymi, co może utrudnić jego angaż tej zimy.

Dlatego rozważna jest kandydatura Matiji Nastasicia. Serb w przeszłości grał już we Włoszech, nim został wytransferowany do Manchesteru City. 25-latek ma ważny kontrakt z Schalke do 30 czerwca 2022 roku, lecz omijają go problemy zdrowotne. Z tego względu były stoper Fiorentiny wyrasta na faworyta do zastąpienia Benatii. Jego liczby z bieżącego sezonu to 21 meczów i asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy