Juventus rozstał się z obrońcą [OFICJALNIE]

Juventus rozstał się z obrońcą [OFICJALNIE]
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: Juventus

Gianluca Frabotta udał się w poszukiwaniu regularnej gry do Hellasu Verona.

Lewy obrońca został wypożyczony do Hellasu Verona na sezon 2021/2022. W umowie zawartej między klubami znalazła się opcja umożliwiająca ligowemu rywalowi „Starej Damy” dokonanie definitywnego wykupu 22-letniego zawodnika.

Kwota takiej operacji nie została podana do publicznej wiadomości, ale spekuluje się w mediach, że wnosi ona 10 milionów euro i w przypadku jej wyłożenia Hellas dokonałby swojego drugiego największego transferu w historii. Pierwszy jest Juan Iturbe, który w lipcu przyjechał do Werony z FC Porto za 15 milionów euro.

Juventus zapewnił sobie ponadto możliwość do dokonania ewentualnego odkupu Gianluki Frabotty w przyszłości. W tym przypadku należy przypuszczać, że drużyna z Turynu musiałaby na ten cel przeznaczyć ponad 10 milionów euro.

Podpisanie kontraktu przez 22-latka kończy telenowelę, trwającą kilka szalonych tygodni, której motywem było to gdzie zostanie on wypożyczony. Najpierw wyglądało na to, że Genoa będzie klubem, w którym będzie grał obrońca. Potem do gry włączyła się Atalanta aż w końcu pojawiła się także opcja Hellasu Verona i to właśnie ten zespół na ostatniej prostej wygrał rywalizację o Frabottę.

W zeszłym sezonie defensor grał zaskakująco dużo przez pierwsze dwa miesiące kadencji Andrei Pirlo. Jednak ponownie wrócił na ławkę rezerwowych, gdy Alex Sandro wyleczył kontuzję. Finalnie Frabotta może pochwalić się 17 występami we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2020/2021.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy