Juventus, Sporting i PSV po kanadyjski talent

Juventus, Sporting i PSV po kanadyjski talent fot. lev radin / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: TSN | Matthew Scianitti

Juventus, Sporting oraz PSV Eindhoven znajdują się na czele stawki w walce o Tajona Buchanana.

Major League Soccer jeszcze do niedawna uchodziła za ligę dla emerytowanych gwiazd europejskiej piłki, ale w ostatnich latach dostarcza ona coraz więcej talentów. Dzięki programom szkoleniowym propagowanym w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, na Starym Kontynencie zaistnieli już choćby Alphonso Davies czy Weston McKennie (trafił do Schalke 04 z FC Dallas przed debiutem w MLS). Niedługo może do nich dołączyć Tajon Buchanan.

Wschodząca gwiazda kanadyjskiej piłki zbiera bardzo dobre recenzje w barwach New England Revolution. Dla ekipy z Bostonu wystąpił w zeszłym sezonie w 24 spotkaniach, w tym czterech w play-offach. Skrzydłowy stał się jednym z kluczowych ogniw zespołu i szybko zwrócił na siebie uwagę większych klubów.

Dziennikarz „TSN”, Matthew Scianitti, informuje, że w swoich szeregach 22-latka chętnie ujrzałyby takie kluby jak Juventus FC, Sporting CP, PSV Eindhoven czy Red Bull Salzburg. Cała czwórka zgłaszała już swoje zainteresowanie i latem rozpatrzy możliwość sprowadzenia Kanadyjczyka.

Buchanan jest wszechstronnym piłkarzem i z powodzeniem może grać na obu skrzydłach, choć lepiej czuje się z prawej strony boiska. Dobrze radzi sobie również w roli prawego obrońcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy