Juventus szuka zarobku. Kean, Matuidi i Khedira z ofertami

Juventus szuka zarobku. Kean, Matuidi i Khedira z ofertami
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Juventus koncentruje swoją uwagę na sprzedażach i liczy na spory zarobek z tytułu oddania karta zawodniczych Moise Keana, Blaise'a Matuidiego oraz Samiego Khediry.

Gianluca Di Marzio informuje, że po zaprezentowaniu Matthijsa de Ligta Juventus zwolni nieco tempo jeśli chodzi o zakupy i teraz skupi się na sprzedaży kilku zawodników. Z klubu potencjalnie może odejść utalentowany Moise Kean, który od dłuższego czasu nie może dojść do porozumienia w sprawie przedłużenia swojej umowy. „Bianconeri” bardzo wierzą w jego umiejętności, ale nie wykluczają sprzedaży z opcją sprowadzenia go z powrotem.

Z konkretnym zapytaniem jak na razie zgłosiły się Everton, Arsenal oraz FC Barcelona. Ta ostatnia chciałaby kupić napastnika i od razu wypożyczyć go do Sevilli, co mogłoby być też na rękę Juventusowi, ponieważ gracz mógłby się spokojnie ogrywać. „Stara Dama” oczekuje za 19-latka około 25-30 milionów euro, ale tak jak wspomniano - chce mieć możliwość sprowadzenia gracza z powrotem. Mogłoby się to odbyć na zasadzie klauzuli kontrwykupu lub też zastrzeżeniu sobie prawa do informacji w razie pojawienia się innej oferty wraz z możliwością jej przebicia.

Do małego przemeblowania może dojść w linii pomocy. Wcześniej wzmocnili ją Aaron Ramsey i Adrien Rabiot, a tymczasem odejść mogą Blaise Matuidi i Sami Khedira. Ten pierwszy jest również wyceniany na 25-30 milionów euro, a w swoich szeregach bardzo chciałoby go mieć AS Monaco. Tymczasem w przypadku reprezentanta Niemiec do działaczy „Juve” odzywali się przedstawiciele kilku ekip z Bundesligi oraz Fenerbahçe.

W międzyczasie trwają też rozmowy w sprawie Mattii Perina. Bramkarz pozostaje w Portugalii po tym jak Benfica wstrzymała się z jego transferem. Juventus był wściekły po tym jak „Orły” wydały oficjalne oświadczenie o niepowodzeniu transakcji, ale teraz strony starają się odbudować relacje i przywrócić rozmowy na właściwe tory. Rozwiązaniem może być wypożyczenie z obowiązkiem wykupu po spełnieniu odpowiednich warunków. Przypomnijmy, że zawodnik ma kontuzję pleców, ale kluby nie są zgodne co do terminu powrotu Włocha na boisko. Sprawę z boku obserwuje FC Porto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy