Juventus walczy o północnokoreański talent. Oferta!

Juventus walczy o północnokoreański talent. Oferta! fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia | Goal

Działacze Juventusu nie rezygnują ze starań o Hana Kwang-Songa.

Reprezentant Korei Północnej prezentuje się z dobrej strony w rozgrywkach Serie B i zbiera coraz lepsze opinie we Włoszech. Występy napastnika zwróciły szczególną uwagę skautów Juventusu, którzy od początku sezonu uważnie śledzą postępy zawodnika. Tej zimy turyńczycy postanowili go sprowadzić i do samego końca okna transferowego zamierzali walczyć o jego usługi.

Dziś odbyło się spotkanie przedstawicieli „Starej Damy” z dyrektorami Cagliari, do którego to klubu należy karta zawodnicza Hana. „Bianconeri” starali się przekonać „Isolanich” do oddania gwiazdy. „Goal” twierdzi, że oferta wynosiła 14 milionów euro za wykup gracza plus wypożyczenie Alberto Cerriego i Emila Audero. Z kolei zdaniem „Sky Sport Italia” mistrzowie Włoch chcieli pokryć połowę wartości zawodnika kartami zawodniczymi Cerriego oraz Fabrizio Caligary.

Choć źródła podają różne informacje na temat formy zapłaty, wspólne było to, że zawodnik miał zostać wykupiony przez Juventus, a następnie trafić na półtoraroczne wypożyczenie do Cagliari. Wiele jednak wskazuje na to, że na dokonanie transakcji przyjdzie nam poczekać.

Sardyńczycy nie przystali na warunki proponowane przez „Juve” i uznali, że w kończącym się oknie transferowym problematyczne może być osiągnięcie porozumienia. Oferta została odrzucona, dlatego też Juventus będzie musiał obejść się smakiem, przynajmniej do lata. Do tego czasu najprawdopodobniej będzie się starał przekonać samego zawodnika, by porozumienie z Cagliari było tylko formalnością.

Z decyzji w sprawie Hana najbardziej zadowolona jest Perugia. 19-latek przebywa tam na wypożyczeniu i jak na razie odgrywa ważną rolę w zespole. W 17 meczach ligowych Koreańczyk zdobył siedem goli i zaliczył trzy asysty. Klubowi zależało na zatrzymaniu zawodnika do końca sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie zapisze się w historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie zapisze się w historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy