Juventus z mocnym otwarciem w Lidze Mistrzów [WIDEO]

2024-09-17 20:38:04; Aktualizacja: 12 minut temu
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Juventus rozpoczął rywalizację w zreformowanej Lidze Mistrzów od odniesienia pewnego zwycięstwa nad PSV Eindhoven (3:1).

Zespół z Turynu powrócił w całkiem niezłym stylu do rywalizacji w elitarnych klubowych rozgrywkach po rocznej przerwie spowodowanej brakiem zameldowania się w Lidze Mistrzów oraz dobrowolną rezygnacją z udziału w Lidze Konferencji, by oczyścić się z zarzutów związanych ze złamaniem Finansowego Fair Play.

Dzięki temu Juventus przystąpił do nowych zmagań z czystą kartą i występem przeciwko PSV Eindhoven pokazał, że nie wyobraża sobie odpadnięcia z rywalizacji po fazie ligowej.

Podopieczni Thiago Motty jeszcze przed upływem pół godziny rywalizacji wypracowali sobie bezpieczną dwubramkową przewagę nad holenderskim przeciwnikiem po trafieniach zanotowanych przez Kenana Yıldıza i Westona McKennie'ego.

Szczególnej urody było trafienie tureckiego zawodnika, który z numerem dziesięć na plecach przeszedł jednocześnie do historii „Starej Damy”, jako najmłodszy zdobywca bramki w Lidze Mistrzów, przebijając wyczyn Alessandro Del Piero.

Po przerwie stosunkowo szybko szybko o losach tego meczu przesądził Nico González, podwyższając prowadzenie Juventusu.

Od tego momentu wyraźniejszą przewagę nad posiadaniem piłki wyrobili sobie goście. Niewiele jednak z tego wynikało, ale ich upór został nagrodzony strzeleniem gola honorowego w doliczonym czasie gry przez rezerwowego Ismaela Saibariego.