Kacper Przybyłko królem strzelców Ligi Mistrzów CONCACAF

Kacper Przybyłko królem strzelców Ligi Mistrzów CONCACAF fot. lev radin / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Liga Mistrzów CONCACAF

W nocy Monterrey pokonało Club América w finale Ligi Mistrzów CONCACAF 1:0. Królem strzelców rozgrywek został Kacper Przybyłko.

Północnoamerykańska Liga Mistrzów została zdominowana przez drużyny z Meksyku. Zespoły z tego kraju triumfowały w niej 37 razy. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji jest Kostaryka z raptem sześcioma zwycięstwami. Nie inaczej było w tym roku. Do półfinałów weszły trzy meksykańskie drużyny. W wielkim finale spotkały się Monterrey oraz Club América. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 po golu Rogelio Funesa Moriego.

Jedynym półfinalistą spoza Meksyku była Philedelphia Union, której barwy reprezentuje Kacper Przybyłko. Jego ekipa uległa w dwumeczu Américe, przegrywając oba spotkania 0:2. Co prawda w tych starciach polski napastnik nie trafił do siatki, ale wcześniej uczynił to pięciokrotnie. Dało mu to koronę króla strzelców.

Bramki Przybyłki w Lidze Mistrzów CONCACAF 2021:
- gol w meczu z Deportivo Saprissa;
- gol w meczu z Deportivo Saprissa;
- dwa gole i asysta w meczu z Atlantą United;
- gol w meczu z Atlantą United.

Jeśli chodzi o zmagania w MLS, 28-letni Przybyłko uzbierał w niej na razie 11 trafień. Jego zespół zajmuje trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy