Kacper Przybyłko podpisał kontrakt z nowym klubem [OFICJALNIE]

2022-01-22 16:29:13; Aktualizacja: 2 lata temu
Kacper Przybyłko podpisał kontrakt z nowym klubem [OFICJALNIE] Fot. Chicago Fire
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Chicago Fire

Kacper Przybyłko, który do tej pory występował w Philadelphia Union, dołączył do innego klubu z MLS. Polski napastnik będzie grał w Chicago Fire.

Niedawno Przybyłko sam potwierdził, że otrzymał konkretną propozycję od Chicago Fire. Napastnik przyznał, iż chciałby ją przyjąć, ale czeka na decyzję działaczy dotychczasowego klubu. W sobotę wyjaśniło się, że 28-latek faktycznie będzie od teraz reprezentował barwy zespołu z Chicago.

Strony związały się kontraktem najprawdopodobniej do końca 2023 roku. Philadelphia Union otrzyma 1,15 miliona dolarów jako środki alokacji podzielone na dwa sezony (575 tysięcy dolarów w 2022 i 575 tysięcy dolarów w 2023).

- Chcieliśmy pozyskać ofensywnego zawodnika z doświadczeniem w MLS, a Kacper jest jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w lidze, biorąc pod uwagę trzy ostatnie sezony. Wierzymy, że dzięki swoim fizycznym atrybutom oraz talentowi do strzelania goli wzmocni naszą drużynę, której skład budujemy na sezon 2022 i kolejne lata - powiedział dyrektor sportowy Chicago Fire Georg Heitz.

Bilans Przybyłki w koszulce Philadelphia Union prezentuje się naprawdę dobrze. W 96 meczach atakujący strzelił 40 goli i zanotował 14 asyst. W sezonie 2021 zaliczył 12 trafień w MLS oraz pięć w Lidze Mistrzów CONCACAF (korona króla strzelców).

Jego nowa drużyna zmagania w ostatnim sezonie zakończyła na dwunastym miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej MLS.