Kacper Przybyłko z golem w pierwszym meczu sezonu 2024/2025 [WIDEO]

2024-07-21 08:04:47; Aktualizacja: 6 dni temu
Kacper Przybyłko z golem w pierwszym meczu sezonu 2024/2025 [WIDEO] Fot. USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Kacper Przybyłko wszedł z ławki w spotkaniu FC Lugano z Grasshopper Club Zürich (2:1). Polak zapisał na swoim koncie trafienie, a jego zespół odnotował pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie.

Środkowy napastnik w lutym podjął zaskakującą decyzję o dołączeniu do klubu występującego w szwajcarskiej ekstraklasie.

Po transferze nie grał on za wiele i finalnie skończyło się na bramce w czterech spotkaniach dla pierwszego zespołu. W momencie jej zdobycia przerwał on serię 258 dni bez gola.

W trakcie okresu przygotowawczego zawodnik mógł tak naprawdę po raz pierwszy wykorzystać czas, aby nie tylko wypracować odpowiednią formę, ale i wkupić się w łaski sztabu szkoleniowego.

Sezon w Swiss Super League już wystartował, a FC Lugano zanotowało premierowe zwycięstwo, do którego przyczynił się Kacper Przybyłko.

Polak co prawda rozpoczął zawody wśród rezerwowych, ale przed upływem godziny gry wobec niekorzystnego wyniku został on wprowadzony na boisko.

Snajper potrzebował około dwóch minut, aby zaznaczyć swoja obecność i udowodnić Mattii Crociemu-Tortiemu, że dobrze wybrał. To właśnie były młodzieżowy reprezentant biało-czerwonych doprowadził do wyrównania.

Trzy punkty drużynie zapewnił Uran Bislimi, który trafił do siatki w doliczonym czasie gry.

Niewykluczone, że dobra postawa Przybyłko zostanie doceniona w następnym meczu występem od pierwszych minut. Będzie to rywalizacja w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko Fenerbahçe

[Trafienie do obejrzenia od 2:15]