Kacper Urbański z pierwszym golem w Serie A! [WIDEO]

2024-09-22 15:48:42; Aktualizacja: 4 dni temu
Kacper Urbański z pierwszym golem w Serie A! [WIDEO] Fot. Eleven Sports 1
Mateusz Michałek Źródło: Eleven Sports

Kacper Urbański pojawił się w podstawowym składzie Bologny na mecz Serie A z Monzą. W 24. minucie polski zawodnik zdobył bramkę, dając prowadzenie swojej drużynie.

Kacper Urbański już w poprzednim sezonie regularniej pojawiał się na boiskach Serie A, otrzymując w niej w sumie 22 szanse. W obecnym początkowo borykał się z problemami zdrowotnymi, ale teraz jest w pełni sił. Po krótkich występach z Empoli w lidze i Szachtarem Donieck w Lidze Mistrzów w niedzielę Vincenzo Italiano wystawił go w podstawowym składzie na starcie na rodzimym podwórku z Monzą.

Młody zawodnik odpłacił się za to w 24. minucie, kiedy to zachował się jak rasowy napastnik w polu karnym rywali i strzałem głową wykończył dośrodkowanie Charalamposa Lykogiannisa.

Dla piłkarza to pierwsza bramka w 30. występie w Serie A. Dotychczas zaliczył w niej jedną asystę.

Drugi z naszych rodaków w zespole z Bolonii Łukasz Skorupski w ten weekend odpoczywa na ławce rezerwowych. Dostępu do jego bramki broni Federico Ravaglia.

Aktualnie na tablicy wyników widnieje remis 1:1. W końcówce pierwszej połowy stan rywalizacji wyrównał Milan Đurić.

Jeżeli takim wynikiem zakończy się ten mecz, obie drużyny będą miały na koncie po cztery punkty w tabeli ligi włoskiej. Do tej pory żadna z nich  nie wygrała, więc zapewne jeszcze powalczą o pełną pulę.