Kadra Niemiec na Igrzyska Olimpijskie w Tokio [OFICJALNIE]. Świetne ogłoszenie [WIDEO]

Kadra Niemiec na Igrzyska Olimpijskie w Tokio [OFICJALNIE]. Świetne ogłoszenie [WIDEO] fot. DFB
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: DFB

Niemiecka federacja ogłosiła listę zawodników powołanych do reprezentacji U-23 na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Lista liczy 19 nazwisk. Najbardziej doświadczonym niemieckim zawodnikiem na IO będzie reprezentujący barwy Unionu Berlin 33-letni Max Kruse. W trójce piłkarzy urodzonych po 1997 roku, na co pozwala regulamin, są jeszcze Maximilian Arnold oraz Nadiem Amiri.

Stefan Kuntz powołał również siedmiu świeżo upieczonych mistrzów Europy do lat 21: Niklasa Dorscha, Ismaila Jakobsa, Arne Maiera, Amosa Piepera, Davida Rauma, Antona Stacha oraz Joshę Vagnomana.

Niemcy zagrają na igrzyskach w grupie D, gdzie za rywali będą mieli Brazylię, Wybrzeże Kości Słoniowej i Arabię Saudyjską. Pierwszy mecz z Brazylijczykami rozegrają 22 lipca.

Nasi zachodni sąsiedzi potwierdzili skład olimpijskiej kadry w bardzo efektowny sposób, bo publikując wideo stylizowane na japońską kreskówkę.

Kadra Niemiec na Igrzyska Olimpijskie w Tokio:

Bramkarze:
Svend Brodersen (Yokohama FC);
Florian Müller (Stuttgart);
Luca Plogmann (Werder Brema).

Obrońcy:
Benjamin Henrichs (RB Lipsk);
Amos Pieper (Arminia Bielefeld);
David Raum (Hoffenheim);
Jordan Torunarigha (Hertha Berlin);
Felix Uduokhai (Augsburg);
Josha Vagnoman (HSV).

Pomocnicy i napastnicy:
Nadiem Amiri (Bayer);
Maximilian Arnold (Wolfsburg);
Niklas Dorsch (Gent);
Ismail Jakobs (1. FC Köln);
Max Kruse (Union Berlin);
Eduard Löwen (Bochum);
Arne Maier (Hertha Berlin);
Marco Richter (Augsburg);
Anton Stach (Greuther Fürth);
Cedric Teuchert (Union Berlin).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy