Kai Havertz zmiażdżył Chelsea! Żadnych sentymentów, zero litości [WIDEO]

Kai Havertz zmiażdżył Chelsea! Żadnych sentymentów, zero litości [WIDEO] fot. Viaplay Polska
Patryk Krenz
Źródło: Viaplay Sport

Arsenal prowadził już w 70. minucie starcia z Chelsea 5:0. Spora w tym zasługa Kaia Havertza, który nie miał żadnej litości dla byłego klubu. Niemiec dał popis.

Po odpadnięciu z Pucharu Anglii z Manchesterem City ekipa z zachodniego Londynu straciła szanse na jakiekolwiek trofeum w tym przygnębiającym sezonie. Pozostała jej zatem walka o jak najwyższe miejsce w lidze.

Podopieczni Mauricio Pochettino nie poprawili sobie humorów po porażce z wyczerpanymi mistrzami Anglii. We wtorkowej konfrontacji z Arsenalem otrzymali prawdziwą lekcję futbolu.

Pierwsza połowa na Emirates Stadium nie zwiastowała tego, co nadeszło potem. „Kanonierzy” schodzili do szatni na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W 70. minucie prowadzili już 5:0. Ogromna w tym zasługa Kaia Havertza.

Niemiecki zawodnik trafiał do Chelsea w 2020 roku za 80 milionów euro. Na Stamford Bridge miewał różne momenty, ale ostatecznie oczekiwano od niego znacznie więcej. Kibice z radością przyjęli jego odejście. Nie pomyśleli jednak, że kilka miesięcy później ten pogrąży swój były klub.

Havertz pokonywał Đorđe Petrovicia w 57., a potem w 65. minucie spotkania. Co ciekawe, po trafieniu celebrował trafienie, nie bacząc na swoją przeszłość w zespole z niebieskiej części Londynu.

Zawodnicy Mikela Artety po zwycięstwie nad rywalem zza miedzy wrócili na fotel lidera ligi.