Kaio Jorge doszedł do porozumienia z nowym klubem. Do Europy trafi najprawdopodobniej zimą

Kaio Jorge doszedł do porozumienia z nowym klubem. Do Europy trafi najprawdopodobniej zimą fot. Santos
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UOL Esporte I Romeo Agresti

Kaio Jorge jest coraz bliżej przeprowadzki do Juventusu - donosi UOL Esporte.

Mimo dużego zainteresowania zawodnikiem Santosu ze strony Benfiki i Milanu wszystko wskazuje na to, że trafi on do Turynu. Według brazylijskich dziennikarzy sam 19-letni napastnik doszedł już do pełnego porozumienia z Juventusem, zawierając wstępną umowę. Dotyczy ona przejścia do Włoch 1 stycznia 2022 roku. Dzień wcześniej wygasa jego umowa z Santosem.

Jak dodaje Romeo Agresti, Juventus zdecyduje jeszcze, czy poczeka na Jorge'a pół roku, czy postara się wypracować konsensus z Santosem w sprawie jego transferu już teraz.

Dla porównania - Benfica jest dogadana z brazylijskim klubem, ale nie z piłkarzem, któremu - podobnie jak jego agentowi - zależy na kontynuowaniu kariery na Półwyspie Apenińskim.

19-letni Jorge ma już na koncie 79 występów w koszulce Santosu. Zdobył w nich 17 bramek i zanotował cztery asysty.

W 2019 roku Jorge został mistrzem świata U-17. W trakcie turnieju strzelił pięć goli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy