Kamerun nie ma szczęścia. OFICJALNIE: Puchar Narodów Afryki przełożony

Kamerun nie ma szczęścia. OFICJALNIE: Puchar Narodów Afryki przełożony
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CAF

Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF) poinformowała o przeniesieniu mistrzostw kontynentu z 2021 na 2022 roku.

Komitet Wykonawczy CAF postanowił na wtorkowym spotkaniu podjąć szereg decyzji dotyczących organizowanych przez siebie międzynarodowych rozgrywek na terenie „Czarnego Lądu”.

Z punktu widzenia globalnego najbardziej interesującą nas kwestią był zaplanowany na przełom stycznia i lutego przyszłego roku turniej o miano najlepszej drużyny w Afryki.

Wiemy już, że impreza organizowana przez Kamerun nie obędzie się w zakładanym terminie, ponieważ została przeniesiona na 2022 roku.

Afrykańska Konfederacja Piłkarska zakłada, że Puchar Narodów Afryki odbędzie się w podobnym czasie, czyli na przełomie stycznia i lutego.

Na razie nie znamy jeszcze dokładnego planu dotyczącego wznowienia fazy eliminacyjnej, która jest opracowywana.

Trzeba przyznać, że Kamerun nie ma ostatnio szczęścia do mistrzostw „Czarnego Lądu”. Ten kraj miał gościć u siebie najlepsze zespoły kontynentu już w 2019 roku, ale wówczas został pozbawiony funkcji gospodarza ze względu na opóźnienia w budowie i renowacji obiektów oraz napiętą sytuację polityczną, a teraz musi poczekać na organizację imprezy dodatkowe 12 miesięcy przez pandemię koronawirusa.

Komitet Wykonawczy CAF poinformował także, że trwające edycje afrykańskich pucharów zostaną dograne we wrześniu w formacie Final Four, w którym o wszystkim będzie decydował jeden mecz.

Miejsce rozegrania tamtejszej Ligi Mistrzów nie zostało jeszcze ustalone, ale wiemy za to, że Puchar Konfederacji (nasza Liga Europy) odbędzie się w Maroku.

Ponadto Mistrzostwa Narodów Afryki zostały przeniesione na styczeń 2021 roku w niedawny termin i miejsce rozegrania Pucharu Narodów Afryki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy