KAMERUN: Strajk zawodników

KAMERUN: Strajk zawodników
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: L'Equipe

Reprezentanci Kamerunu odmówili wejścia na pokład samolotu, który miał ich przetransportować do Brazylii.

Powodem decyzji jest brak porozumienia w sprawie podziału premii za udział w Mistrzostwach Świata.
 
Strajk trwa już od jakiegoś czasu. Zawieszano go jednak na mecze towarzyskie z Niemcami i Mołdawią, czy też przygotowania do nich. Pomimo czasu, który upłynął, daleko jest do kompromisu, bo kwoty oferowane przez działaczy zupełnie nie zbliżają się do oczekiwanych przez Eto'o i spółkę.
 
Spór o pieniądze nie jest niczym nowym. W 2002 roku przed mistrzostwami w Korei Południowej i Japonii udało się porozumieć w ostatniej chwili, a efekt był bardzo spodziewany - eliminacja po słabym występie już w fazie grupowej. W listopadzie 2011 roku Kameruńczycy odmówili za to udziału w sparingu z Algierią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy