Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?!

Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! fot. Vincenzo Izzo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Kamil Glik spadł z Benevento Calcio do Serie C. Defensor może jednak pozostać w drugiej lidze włoskiej, a to za sprawą przenosin do Palermo - informuje „Corriere dello Sport”.

Odbudowujący się klub z Sycylii powoli umacnia swoją pozycję we włoskiej piłce. Po awansie z Serie C piłkarze zajęli w tabeli dziewiąte miejsce i tym samym w przyszłym sezonie ponownie wezmą udział w rozgrywkach drugiej ligi.

Włodarze w tym momencie rozglądają się za wzmocnieniami, w sposób priorytetowy traktując zawodników dostępnych na mocy wolnego transferu.

Jak podaje „Corriere dello Sport”, w grupie obserwowanych graczy znajduje się Kamil Glik.

Polak spędził pół roku w Palermo, nim został wypożyczony do Bari, a następnie wzmocnił Torino, w którym wypłynął na szerokie wody. Był to dla niego pierwszy włoski klub w karierze.

Tamta ekipa zakończyła swoją działalność w 2019 roku, bankrutując. Wówczas musiała zaczynać niemal od zera, startując w zmaganiach czwartoligowych klubów.

Polak obecnie jest związany z Benevento Calcio, ale jego zespół spadł do Serie C, a umowa defensora wygasa już 30 czerwca.

Niewykluczone, że w tych okolicznościach 35-latek byłby gotów rozważyć powrót na „stare śmieci”.

Oprócz Glika na liście życzeń „Le Aquile” figurują takie nazwiska, jak Andrea Cistana (Brescia Calcio), Fabio Lucioni (Lecce) oraz Gennaro Acampora (Benevento Calcio).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Dla mnie to takie duże dziecko”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Jens Gustafsson: To jeden z najlepszych napastników, z jakimi pracowałem. Kolejny level Jens Gustafsson: To jeden z najlepszych napastników, z jakimi pracowałem. Kolejny level

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy