Kamil Grabara wpuścił trzy gole, ale znalazł się w jedenastce kolejki Bundesligi
2024-12-16 11:11:48; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Kamilowi Grabarze po raz drugi w tym sezonie przypadł zaszczyt znalezienia się w najlepszej jedenastce kolejki Bundesligi według dziennika „Kicker”. Nie przeszkodziły w tym nawet trzy stracone gole.
Jednokrotny reprezentant Polski, konsekwentnie omijany wśród powołanych u Michała Probierza, tradycyjnie stanął między słupkami Wolfsburga. Tym razem w piątkowy wieczór próbował pomóc w wywiezieniu przynajmniej jednego punktu z Freiburga.
Gospodarze okazali się lepsi o jednego gola, choć już po pierwszej połowie wydawało się, że „Wilki” pogrzebały szanse na dobry rezultat. Do przerwy przegrywały aż 0-3. Przy każdej z bramek 25-letni golkiper praktycznie nie miał nic do powiedzenia.
Według redaktorów niemieckiej gazety to jednak właśnie wychowanek Liverpoolu zasłużył na największe uznanie spośród wszystkich rywali na swojej pozycji. W międzyczasie popisał się on trzema kluczowymi interwencjami, które dały impuls reszcie ekipy do gonienia wyniku.Popularne
Goście zaczęli niwelować straty dopiero w ostatnim kwadransie regulaminowego czasu. Najpierw do siatki trafił Jonas Wind, a później Mattias Svanberg. Na trzeciego gola nie starczyło już czasu.
Grabara w debiutanckiej kampanii w najwyższej klasie rozgrywek Niemiec ma pełne ręce roboty. Z reguły jego postawa oceniana jest przynajmniej solidnie. W niektórych rankingach jego nazwisko widnieje nawet w rubryce najlepszych transferów przychodzących w Bundeslidze.
Na Volkswagen Arena trafił z FC Kopenhagi za 13,5 miliona euro. Na razie uzbierał trzy czyste konta.
***
Jedenastka 14. kolejki Bundesligi według „Kickera”:
Grabara (VfL Wolfsburg) – Kübler (1. FSV Mainz 05), Elvedi (Borussia Mönchengladbach), Kohr (1. FSV Mainz 05), Köhn (Werder Brema) – Amiri (1. FSV Mainz 05), Honorat (Borussia Mönchengladbach), Plea (Borussia Mönchengladbach), Jae-Sung Lee (1. FSC Mainz 05) – Gregoritsch (Freiburg), Woltemade (VfB Stuttgart).













![Jagiellonia Białystok uciekła spod topora. Gol w ostatniej akcji meczu! [WIDEO]](img/photos/112408/170x113/jagiellonia.jpg)

![A mogło być tak pięknie... Lech Poznań roztrwonił dwubramkowe prowadzenie i przegrał [WIDEO]](img/photos/112405/170x113/rayo.jpg)
![Taki wieczór musiał przyjść... Tak wygląda ranking UEFA po meczach polskich klubów [OFICJALNIE]](img/photos/112275/170x113/marek-papszun.jpg)




![Jagiellonia Białystok uciekła spod topora. Gol w ostatniej akcji meczu! [WIDEO]](img/photos/112408/90x60/jagiellonia.jpg)

![A mogło być tak pięknie... Lech Poznań roztrwonił dwubramkowe prowadzenie i przegrał [WIDEO]](img/photos/112405/90x60/rayo.jpg)
![Taki wieczór musiał przyjść... Tak wygląda ranking UEFA po meczach polskich klubów [OFICJALNIE]](img/photos/112275/90x60/marek-papszun.jpg)



